Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Kolejny awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS utrzymał 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował po raz drugi z rzędu -- tym razem z 68. miejsca na 59. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

45 zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Finansowego

​Od 22 do 25 sierpnia Warszawa była światową stolicą finansów. Wszystko za sprawą 45 zjazdu Europejskiego Stowarzyszenia Finansowego (45 th European Finanse Association Annual Meeting) zorganizowanego przez SGH i londyński Imperial College. Do Warszawy z kilkudziesięciu krajów świata przybyło prawie 800 naukowców na co dzień zajmujących się finansami i ekonomią. Dyskutowali m.in. na temat polityki monetarnej, roli pasywnych inwestycji na rynkach finansowych, nowych technologii finansowych i sztucznej inteligencji w finansach.

więcej

Pożegnanie prof. dr hab. Ireny Hejduk

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 24 sierpnia 2018 r. prof. dr. hab. Ireny Hejduk. Prof. dr hab. Irena Hejduk była profesorem zwyczajnym w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH, kierownikiem Zakładu e–Biznesu, a w przeszłości kierowała Katedrą Systemów Zarządzania w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

więcej

EFA: Eksperci od finansów spotkają się w Warszawie

Od 22 do 25 sierpnia około 800 ekspertów z całego świata będzie obradowało w Warszawie na kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Finansów (European Finance Association). Tematy dyskusji to m.in. polityka monetarna, rola pasywnych inwestycji na rynkach finansowych, nowe technologie i sztuczna inteligencja w finansach. W Warszawie wystąpi m.in. prof. Jeremy C. Stein z Uniwersytetu Harvarda, członek amerykańskiej Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej w latach 2012-2014 (za kadencji Baracka Obamy). Gospodarzami kongresu są SGH i londyński Imperial College.

więcej

Najnowsze badania IRG SGH i KPF

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wynikami badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH i Konferencji Przredsiębiorstw Finansowych. Prezentujemy m.in. materiały dotyczące koniunktury w polskiej gospodarce w III kwartale 2018, omówienie wyników badania „Sytuacja na rynku Consumer Finance” oraz aktualne wskazania barometru koniunktury IRG SGH.

więcej

Dr A. Masłoń-Oracz: Exit tax ograniczy rozwój...

Dr A. Masłoń-Oracz: Exit tax ograniczy rozwój przedsiębiorczości - video

więcej

Prof. M. Jamroży, dr A. Tłaczała: Jak rozliczyć zbycie...

Jak rozliczyć zbycie wierzytelności własnych.

więcej

Prof. D. Gajewski: Budżet 2019 - zbyt optymistyczny

Zdaniem Dominika Gajewskiego z SGH, projekt budżetu jest bardzo optymistyczny. – Deficyt oceniany jest jako najniższy planowany deficyt w historii. Możemy mówić o bardzo optymistycznych danych, które mogą podobać się analitykom ekonomicznym – powiedział gość Jedynki.

więcej

Prof. E. Adamowicz: Rynek kredytów dla gospodarstw domowych

Zdaniem prof. dr hab. Elżbiety Adamowicz - w efekcie - można oczekiwać spowolnienia wzrostu całej gospodarki, jak również niższego tempa wzrostu naszych dochodów.

więcej

Prof. E.Mączyńska: Przyspiesza wzrost produkcji przemysłowej

Dwucyfrowy wzrost produkcji może być symptomem oczekiwanego i spodziewanego ożywienia inwestycyjnego wśród inwestorów prywatnych — powiedziała PAP prof. SGH Elżbieta Mączyńska komentując poniedziałkowe dane GUS.

więcej

Studiuj zarządzanie i marketing w sporcie

Warszawska SGH prowadzi nabór na dwa kierunki studiów podyplomowych dla ludzi którzy chcę pracowac w sporcie „Zarzadzanie w sporcie" oraz „Marketing w sporcie".

więcej

Eksperci z całego świata spotkają się w Warszawie

Od 22 do 25 sierpnia Warszawa będzie światową stolicą finansów. Wszystko za sprawą zjazdu Europejskiego Stowarzyszenia Finansowego (European Finanse Association) zorganizowanego przez SGH i londyński Imperial College.

więcej

lipiec 2018

- konkurs Enactus - 317G Coworking - konkurs IAB Polska i SGH - program „Nowoczesne usługi biznesowe”

więcej

czerwiec 2018

- kursy Szkoły Giełdowej - ranking TSL - zarobki absolwentów polskich uczelni - Olimpiada Przedsiębiorczości - rekrutacja na wyższe uczelnie

więcej

Prof. H. Brdulak: Ranking TSL

Ranking TSL tworzony pod nadzorem merytorycznym prof. dr hab. Haliny Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukazał się już po raz 23. i został opublikowany na łamach Dziennika Gazety Prawnej.

więcej

Perspektywy: SGH ponownie z najlepszymi wynikami

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny z rzędu zajęła wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. SGH ponownie jest najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce (z wynikiem ogólnym 58.6). Bez zmian również w ogólnym rankingu uczelni: ponownie uplasowaliśmy się na 12. miejscu. Ranking uczelni akademickich przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” pod nadzorem kapituły, której przewodniczy prof. Michał Kleiber.

więcej

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”

27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennik opublikował wywiad z rektorem SGH prof. Markiem Rockim.

więcej

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics

Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5. Wśród nich znalazły się tytuły wydawane przez SGH: „Gospodarka Narodowa” na drugim miejscu, „Organizacja i Kierowanie” na 16., „E-mentor” na 22., „Studia i Prace Kolegium Zarządzania i Finansów” na 52., na 90. Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych, a „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie” na 94.

więcej

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zdobyła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ).

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448