Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Prace absolwentów SGH nagrodzone w konkursie Verba Veritatis

W 12. edycji konkursu na prace licencjackie, magisterskie i rozprawy doktorskie poruszające zagadnienia etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego dwie nagrody zdobyli absolwenci SGH. III miejsce w kategorii licencjatów zajął Filip Żotkiewicz, autor pracy „Zmiany pojmowania uczciwości w życiu gospodarczym na przestrzeni dziejów” napisanej pod kierunkiem prof. Grzegorza Szulczewskiego, a I miejsce w kategorii prac magisterskich zdobył mgr Jarosław Fudecki, autor rozprawy „Odpowiedzialne inwestowanie na rynku nieruchomości komercyjnych w świetle działalności korporacji transnarodowych”, której promotorem była dr Dominika P. Brodowicz. Wyróżnienie dla SGH za zgłoszenie do konkursu aż 28 prac w latach 2005–2017 odebrał rektor prof. Marek Rocki.

więcej

Granty NCN dla badaczy z SGH

Zanamy już laureatów trzynastej edycji flagowych konkursów NCN, finansujących badania podstawowe. Naukowcy z SGH zdobyli ponad 3,5 mln zł na 18 projektów w ramach konkursów Opus i Preludium. Wskaźnik sukcesu dla złożonych wniosków z SGH wyniósł 47% wobec średniej 27%.

więcej

Prof. M. Weresa w grupie eksperckiej ESIR

Prof. Marzenna Weresa, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej SGH​​, została powołana przez Komisję Europejską do udziału w pracach eksperckiej grupy badawczej „Economic and Societal Impact of Research and Innovation”. Grupa ESIR składa się z ekonomistów zajmujących się innowacyjnością i będzie wspierać Komisję Europejską swoją wiedzą ekspercką dotyczącą wpływu działalności B+R i innowacji na rozwój gospodarczy i społeczny. W szczególności zadaniem grupy ekspertów ESIR jest analiza polityki ukierunkowanej na badania naukowe i innowacje prowadzonej na szczeblu UE, tak, aby była ona racjonalna ekonomicznie i przynosiła wartość dodaną dla państw członkowskich Unii Europejskiej.

więcej

Tydzień szkoleniowy w SGH

​Centrum Programów Międzynarodowych po raz trzeci gościło przedstawicieli uczelni partnerskich SGH w ramach tygodnia szkoleniowego programu Erasmus+ KA107 i Erasmus+ KA103, który odbył się w dniach 23–27 października.

więcej

Prezentacja materiałów prasowych – badania IRG SGH i KPF

9 listopada IRG SGH zaprezentuje materiały prasowe omawiające wyniki badań prowadzonych przez IRG i KPF dotyczące sytuacji w polskiej gospodarce w IV kwartale 2017 r.

więcej

wrzesień 2017

- koniunktura w rolnictwie - karty zbliżeniowe - carsharing - prognozy Moody's dla Polski - płaca minimalna - emerytury obywatelskie - wzrost zatrudnienia w przemyśle

więcej

IRG: Na co idzie 500+?

Ponad połowa Polaków wydaje 500+ w sklepach spożywczych i z ubraniami. Pieniądze idą też na edukację i dodatkowe zajęcia dla dzieci - wynika z badania, przeprowadzonego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Co ciekawe najbiedniejsi Polacy ze świadczenia nie są zadowoleni. Powód? Ich zdaniem jest za niskie.

więcej

IRG SGH: Na co idą środki z 500 plus?

Większość społeczeństwa - tj. 51,2% badanych ankietowanych gospodarstw domowych przeznacza środki z programu 500+ na podstawowe potrzeby, wynika z ankiety badawczej "Sytuacja na rynku consumer finance", zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarki SGH.

więcej

Dr hab. M. Chrzanowski: Kolejne ustawy frankowe są zbędne

- Nowa inicjatywa prezydenta w sprawie kredytów mieszkaniowych w walucie powinna zastąpić projekty pomocy frankowiczom, nad którymi już pracuje Sejm - uważa Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

więcej

Dr R. Towalski: Syndrom Pełnego gniazda

Niestety w dzisiejszych czasach młodzi ludzie napotykają coraz więcej utrudnień blokujących im start w dorosłe życie. - Z najnowszych badań wynika, że młode pokolenie nadal odczuwa skutki światowego kryzysu z 2008 roku. To oni zarabiają najmniej, to ich najczęściej dotykają bezrobocie oraz wykluczenie zawodowe i edukacyjne. To dotyczy to nie tylko Polski - dodaje dr Rafał Towalski.

więcej

Wielkie Zwiedzanie Warszawy

O Wielkim Zwiedzaniu Warszawy, którego celem jest zapoznanie nowych studentów z historią miasta i ciekawymi miejscami, opowiadała w „Wieczorze RDC” Julia Polakowska z Samorządu Studentów SGH.

więcej

wrzesień 2017

- uczelnia 2.0 - ranking Financial Times - Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy i Akademia Młodego Ekonomisty

więcej

Polscy sportowcy ślubowali przed Uniwersjadą

Największa grupa sportowców, którzy będą reprezentować Polskę na Uniwersjadzie na Tajwanie, wyruszyła w poniedziałek z Warszawy do Tajpej. Wcześniej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się uroczystość pożegnania akademickiej reprezentacji.

więcej

181 Polaków wystąpi na Uniwersjadzie w Tajpej

Uroczystość pożegnania reprezentacji odbędzie się w poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 10.30 w Auli spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tego dnia po południu największa grupa reprezentantów Polski odleci do Tajpej.

więcej

Kariera eurokraty zbyt rzadko kusi Polaków

Polacy są szóstą co do wielkości grupą pracowników Komisji Europejskiej, lecz rzadko zajmują tam wyższe stanowiska. W pokonaniu tej bariery chce pomóc Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

więcej

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zdobyła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ).

więcej

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu. Kapituła oceniła 36 studiów MBA.

więcej

SGH kuźnią prezesów według „Rzeczpospolitej”

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Politechnika Warszawska zajęły ex aequo 1. miejsce w rankingu „Kuźnia prezesów”, czyli w zestawieniu uczelni, które wykształciły najwięcej szefów największych polskich firm. SGH „szturmem wdarła się w tym roku na podium rankingu”.

więcej

SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie

Jak co roku w grudniu „Financial Times” opublikował ranking najlepszych 90 uczelni biznesowych w Europie. Ranking ten jest swoistym podsumowaniem czterech rankingów, które organizuje ten znany dziennik. W 2016 roku SGH zajęła 83. miejsce – ex aequo z Bradford University School of Management i EM Strasbourg Business School.

więcej

SGH W RANKINGU „FINANCIAL TIMES” MASTER IN MANAGEMENT 2016

​Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania. Program SGH awansował nieznacznie – z 75. na 73. miejsce. Oferowany w naszej uczelni program CEMS MIM, który w 2015 r. zajął 4. pozycję, w tym roku został wycofany z rankingu. „Financial Times” upublicznił zestawienie w poniedziałek, 12 września.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448