Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Prof. Irena Kotowska otrzymała nagrodę MNiSW

​Profesor Irena Kotowska otrzymała nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego.

więcej

IRG SGH: Koniunktura w handlu. IV kwartał 2017

IRG SGH informuje: poprawa koniunktury w handlu. Ogólny wskaźnik koniunktury wyższy od średniej dla tego okresu z ostatnich 10 lat.

więcej

Koniunktura w przemyśle. LISTOPAD 2017

Utrzymuje się poprawa koniunktury w firmach prywatnych. Publiczne informują o jej pogorszeniu. Przewidywania na najbliższą przyszłość są jednak pesymistyczne.

więcej

SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie

Jak co roku w grudniu Financial Times opublikował ranking najlepszych 95 uczelni biznesowych w Europie. Zestawienie jest podsumowaniem czterech rankingów, które organizuje ten znany dziennik. W 2017 roku SGH zajęła 76. miejce (awans z 83.) - ex aequo z Hanken School of Economics, Corvinus University of Budapest i Université Paris-Dauphine.

więcej

Koniunktura w rolnictwie. IV kwartał 2017

Sezonowe pogorszenie się koniunktury w polskim rolnictwie

więcej

Prof. I. Kotowska: Lemingi chcą mieć trzecie dziecko

Z oficjalnych danych wynika, że w 2016 r. na świat przyszło 0 13 tys. więcej małych Polaków niż rok wcześniej. Tendencja wzrostowa nie tylko cieszy, ale także kryje sporo niespodzianek. Z dokładnych analiz przeprowadzonych przez prof. Irenę Kotowską, dyrektor Instytutu Statystyki i Demografii w SGH, wynika, że największy przyrost był widoczny w grupie dzieci, które urodziły się jako drugie oraz jako trzecie. I to one odpowiadają za wyższy przyrost naturalny w zeszłym roku. Bo narodzin pierworodnych było w 2016 r. niewiele więcej niż w poprzednich latach.

więcej

Prof. E. Mączyńska: w „Magazynie ekonomicznym"

Prof. Elżbieta Mączyńska (SGH) i Piotr Kuczyński (Xelion) dyskutowali w audycji o bieżących sprawach gospodarczych.

więcej

Prof. E. Mączyńska: prognoza Moody's realna...

Wzrost gospodarczy w wysokości 4,3 proc. prognozowany przez Moody's jest realny, choć będzie niełatwy do osiągnięcia - powiedziała PAP prof. Elżbieta Mączyńska z SGH. Inwestycje prywatne ruszą - jej zdaniem - m.in. wtedy, gdy wymusi to wzrost płac.

więcej

Dr Z. Szweda-Lewandowska: Katastrofa demograficzna GUS

GUS po raz kolejny opublikował zatrważające prognozy dotyczące demograficznej przyszłości Polski. Już za niespełna 15 lat dwie na trzy gminy będą w ponad 20 proc. zamieszkane przez osoby w wieku przekraczającym 64 lata. Dziś jest to raptem jedna na 25 gmin. O polskiej demografii mówiła w Polskim Radiu 24 dr Zofia Szweda-Lewandowska ze Szkoły Głównej Handlowej.

więcej

wrzesień 2017

- koniunktura w rolnictwie - karty zbliżeniowe - carsharing - prognozy Moody's dla Polski - płaca minimalna - emerytury obywatelskie - wzrost zatrudnienia w przemyśle

więcej

Wielkie Zwiedzanie Warszawy

O Wielkim Zwiedzaniu Warszawy, którego celem jest zapoznanie nowych studentów z historią miasta i ciekawymi miejscami, opowiadała w „Wieczorze RDC” Julia Polakowska z Samorządu Studentów SGH.

więcej

wrzesień 2017

- uczelnia 2.0 - ranking Financial Times - Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy i Akademia Młodego Ekonomisty

więcej

PAP zaprasza do testów w wiedzy ekonomicznej

W sumie odnotowaliśmy już blisko 150 sprawdzianów zakończonych sukcesem. Największym powodzeniem cieszy się test do wykładu „Wprowadzenie do ekonomii”, przygotowanego przez dr. Piotra Maszczyka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

więcej

Prof. M. Rocki: Prace dyplomowe nieobowiązkowe

Uczelnie same zdecydują, czy studia licencjackie i inżynierskie skończą się obroną pracy. Tak wynika z projektu nowej ustawy dla uczelni, nad którą pracuje resort nauki i szkolnictwa wyższego.

więcej

Rekrutacja na studia 2017/2018

Na brak chętnych do studiowania nie narzekały z kolei Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Tam wszystkie miejsca na studiach stacjonarnych zostały zapełnione podczas pierwszego etapu rekrutacji.

więcej

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”

27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennik opublikował wywiad z rektorem SGH prof. Markiem Rockim.

więcej

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics

Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5. Wśród nich znalazły się tytuły wydawane przez SGH: „Gospodarka Narodowa” na drugim miejscu, „Organizacja i Kierowanie” na 16., „E-mentor” na 22., „Studia i Prace Kolegium Zarządzania i Finansów” na 52., na 90. Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych, a „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie” na 94.

więcej

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zdobyła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ).

więcej

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu. Kapituła oceniła 36 studiów MBA.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448