Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Współpraca SGH i European Trade Study Group (ETSG)

Rektor SGH prof. Marek Rocki i prof. Ian Wooton, reprezentujący organizację naukową European Trade Study Group (ETSG), podpisali umowę, na mocy której Szkoła Główna Handlowa w Warszawie będzie gospodarzem tegorocznej edycji prestiżowej konferencji o handlu międzynarodowym.

więcej

Wysokie zarobki magistrów SGH według Sedlak & Sedlak

W najnowszym badaniu wynagrodzeń Sedlak & Sedlak wśród magistrów najlepiej wypadają absolwenci SGH. „Najwyższe miesięczne wynagrodzenia całkowite w 2017 otrzymywali absolwenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – 8228 zł. Połowa z nich zarabiała w granicach od 5789 do 12 100 zł. Kolejne miejsca zajmują magistrowie uczelni technicznych, tj. Politechniki Warszawskiej (7113 zł), Politechniki Wrocławskiej (6300 zł), Politechniki Gdańskiej (6008 zł), Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (6000 zł) i Politechniki Poznańskiej (6000 zł)” – piszą autorzy badania.

więcej

Koniunktura 10 lat po kryzysie. Śniadanie prasowe

21 lutego (środa) Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH oraz Konferencja Pracodawców Finansowych w Polsce organizują śniadanie prasowe „Koniunktura gospodarcza i rynek finansowy 10 lat po kryzysie”. Eksperci zaprezentują aktualne wyniki badań, oraz odpowiedzą na pytania dotyczące stanu polskiej gospodarki.

więcej

Student wyróżniony w konkursie Polsko-Chińskiej Rady Biznesu

Karol Dudek otrzymał wyróżnienie za pracę licencjacką pt. „Rynek kapitałowy w Azji Południowo-Wschodniej na przykładzie Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu, Shenzhen i Szanghaju", przygotowaną w SGH pod kierunkiem dr Olgi Mikołajczyk z Kolegium Zarządzania i Finansów.

więcej

Koniunktura w przemyśle. STYCZEŃ 2018

W styczniu miało miejsce pogorszenie koniunktury. Odnotowały je tylko firmy prywatne. Przewidywania na najbliższą przyszłość są umiarkowanie optymistyczne.

więcej

Dr G. Sobiecki: O co chodzi w wenezuelskiej kryptowalucie

Wenezuela rozpoczęła emisję pierwszej państwowej kryptowaluty. Mamy zatem do czynienia z pierwszą, bezprecedensową, emisją kryptowaluty przez kraj, która w zasadzie jest emisją pewnego rodzaju zagranicznych papierów wartościowych, a’la obligacje, które - zabezpieczone są zasobami posiadanej ropy naftowej (i innych surowców), która nie przynosi korzyści krajowi - może przyciągnąć kapitał zagraniczny

więcej

Dr M. Kawiński: Emerytury po nowemu, a co z OFE?

- Przeniesienie środków OFE może spowodować, że więcej osób będzie miało emeryturę obliczoną poniżej minimalnej emerytury, co będzie się wiązało z dopłatami skarbu państwa do tychże emerytur - dodaje ekspert.

więcej

Dr A. Bartoszewicz: Nie możemy być zakładnikiem...

My widzimy to jako zagrożenie, dlatego że dochodzi do bardzo silnego podporządkowania gospodarce rosyjskiej. Nie możemy być zakładnikiem określonej strony, bo wówczas przestajemy być partnerem biznesowym - komentował kwestie gazociągu Nord Stream II, Artur Bartoszewicz, ekonomista SGH.

więcej

Dr S. Dudek: Liczba gospodarstw domowych...

- Obecnie ok. 54% gospodarstw domowych wykazuje zdolność do oszczędzania i ich odsetek będzie się zwiększać w tempie 1-2 pkt proc. rocznie, uważa dr Sławomir Dudek z Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG SGH), współautor badania Barometr Rynku Consumer Finance.

więcej

Barometr koniunktury IRG SGH zaczyna hamować

Barometr koniunktury gospodarczej IRG SGH spadł o 1,9 pkt kwartał do kwartału i wyniósł 0,7 pkt w I kwartale 2018 r. W ujęciu rocznym za to wzrósł o 7,8 pkt, poinformował Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG SGH)

więcej

Trwa rekrutacja na zajęcia z ekonomii dla dzieci...

Jak działa giełda, jak zarządzać czasem na naukę, jakie są trendy w marketingu - m.in. tego będą mogły się dowiedzieć dzieci oraz młodzież biorące udział w zajęciach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Młodego Ekonomisty. Zapisy trwają do końca lutego.

więcej

Debata oksfordzka w I LO.

W dniach 14-16 lutego w I Licemu Ogólnokształcącycm odbył się etap szkolny „Debbat". Jest to ogólnopolski konkurs organizowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, w którym uczniowie szkół średnich mają okazję rywalizować między sobą podczas debat oksfordzkich.

więcej

Umiarkowany optymizm w ocenie polskiej gospodarki

Koniunkturę gospodarczą Polski i rynek finansowy 10 lat po kryzysie ocenili eksperci Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (KPF) i Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG SGH). Na podstawie przeprowadzonej analizy badawczej stwierdzono, że w poprzednich latach, okresy poprawy rosły i malały w gospodarce naprzemiennie. Sytuacja ustabilizowała się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Niemal we wszystkich badanych działach gospodarki (poza handlem), wystąpiła tendencja zwyżkowa. Trudno jednak przewidzieć czy dobre prognozy się utrzymają.

więcej

FMCG Szkoła Główna Handlowa 14-16 marca 2018

Już 14 marca tego roku w samym sercu kampusu Szkoły Głównej Handlowej - Auli Spadochronowej - rozpocznie się szósta edycja Targów Firm FMCG. FMCG, czyli Fast Moving Consumer Goods, to sektor gospodarki obejmujący tzw. towary szybko zbywalne, bądź też towary pierwszej potrzeby.

więcej

Wieczór RDC: Młodzi Mogą Więcej – ENACTUS

Gościem Anny Łyszczek-Majewskiej i Roberta Łuchniaka w Radiu dla Ciebie były Sonia Zakrzewska, która uczestniczyła w projekcie, Katarzyna Łozińska – Enactus SGH, Marcin Dzwolak – Enactus Politechnika Warszawska oraz Gabriela Uberna – Enactus Uniwersytet SWPS

więcej

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”

27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennik opublikował wywiad z rektorem SGH prof. Markiem Rockim.

więcej

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics

Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5. Wśród nich znalazły się tytuły wydawane przez SGH: „Gospodarka Narodowa” na drugim miejscu, „Organizacja i Kierowanie” na 16., „E-mentor” na 22., „Studia i Prace Kolegium Zarządzania i Finansów” na 52., na 90. Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych, a „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie” na 94.

więcej

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zdobyła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ).

więcej

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu. Kapituła oceniła 36 studiów MBA.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448