Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Naukowcy z SGH w kapitule Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Prof. Piotr Wachowiak, prorektor SGH ds. nauki i zarządzania oraz dr Marek Dietl, prezes GPW, adiunkt w Katedrze Biznesu Kolegium Gospodarki Światowej SGH zostali ponownie nominowani do kapituły XVI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. „Chciałbym, żeby XVI edycja Nagrody Gospodarczej, która odbywa się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazała siłę naszej innowacyjnej gospodarki i ekonomiczne sukcesy naszego kraju. Wierzę, że dzięki intensywnej pracy Kapituły uda nam się wspólnie docenić najlepsze przedsiębiorstwa i wspierać je w ekspansji zagranicznej” – napisał Andrzej Duda, prezydent RP w liście skierowanym do członków Kapituły.

więcej

Prof. Marek Rocki i dr Michał Bernardelli w zarządzie AZS

W dniach 16–17 czerwca podczas XXVII Zjazdu Akademickiego Związku Sportowego odbyły się wybory nowych władz. Profesor Marek Rocki, rektor SGH został ponownie wybrany na członka zarządu głównego AZS. W skład zarządu na kadencję 2018–2020 wszedł także dr Michał Bernardelli, kierownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu SGH.

więcej

Spotkanie przedstawicieli SGH i PW z Adamem Struzikiem

14 czerwca odbyło się spotkanie przedstawicieli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Warszawskiej z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem. Uczelnie, wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego, tworzą konsorcjum naukowe.

więcej

CEMBA na 1. miejscu rankingu Perspektyw

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu po raz kolejny z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA fundacji „Perspektywy” zdobywając 100 punktów. Nasz drugi program – MBA-SGH – w tym roku uplasował się na 7. miejscu. Kapituła oceniła 31 programów MBA oferowanych w Polsce. O pozycji w rankingu decydowały m.in. opinie absolwentów, kadra dydaktyczna, merytoryczne cechy programu czy preferencje pracodawców. W ocenie pracodawców oba programy z SGH zajmują dwa pierwsze miejsca, zdecydowanie wyprzedzając konkurencję.

więcej

Telemost „Tech for Good” w ramach Festiwalu Sektor 3.0

Studenci SGH i Seoul National University wspólnie zorganizowali telemost (International University Video Bridge) pod hasłem „Tech for Good” w ramach Festiwalu Sektor 3.0 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem inicjatywy była budowa świadomości w środowisku studenckim na temat tego, jak nowe technologie, szczególnie blockchain, mogą służyć nie tylko biznesowi i sektorowi publicznemu, ale również budowaniu dobra wspólnego, generowaniu wartości dla społeczeństwa obywatelskiego i sektora pozarządowego.

więcej

Prof. W. Paprocki podczas EKF 2018

Prof. Wojciech Paprocki ze Szkoły Głównej Handlowej podczas EKF 2018

więcej

Dr E. Bukłaha: Outsourcing w opiece zdrowotnej

Tematem wiodącym książki jest analiza wykorzystania outsourcingu jako narzędzia racjonalizacji działań w zakładach opieki zdrowotnej na przykładzie polskich szpitali publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem procesów restrukturyzacyjnych dziejących się w opiece zdrowotnej.

więcej

Prof. M. Góra: Nie liczcie na przyszłe pokolenia

Młodzi Polacy, jeżeli myślicie, że przejdziecie na emeryturę wcześniej niż w wieku 75 lat, to jesteście naiwni – mówi profesor ekonomii, który projektował i wdrażał system emerytalny działający w Polsce od dziewiętnastu lat

więcej

Dr E. Wąsowicz-Zaborek: Jak promować Polskę za granicą?

Jak możemy włączyć się w promocję naszego kraju? Dr Elżbieta Wąsowicz-Zaborek z Szkoły Głównej Handlowej wyjaśniała, że zacząć należy od zmiany myślenia. - Skojarzenia na temat Polski są różne. Problem polega na tym, że sami mieszkańcy nie widzą jego atutów. Zimny Bałtyk jest czymś niespotykanym na skalę światową. Do prawie wszystkich lasów możemy swobodnie wejść, posiadamy też doskonałą infrastrukturę - wyliczała.

więcej

Prof. D. Gajewski: Komisja ds. wyłudzeń VAT...

- Efekty prac komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT mogą nam przynieść wskazówki, co czynić dalej, żeby nie popełniać błędów - mówił w "Sygnałach dnia" prof. Dominik Gajewski z Centrum Analiz Studiów Podatkowych Szkoły Głównej Handlowej.

więcej

Gala XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

19 czerwca w Szkole Głównej Handlowej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości oraz ich opiekunom.

więcej

Nieładne warzywa i owoce warto oddać na "Mionsz"

- Wyszliśmy od idei zero warte. Zauważyliśmy też, że wiele owoców i warzyw, które wyglądają mniej atrakcyjnie, nie są kupowane przez klientów, choć ich jakość nie odbiega od tych atrakcyjnych - opowiada Katarzyna Grzenkowicz, studentka SGH. - Chcieliśmy temu przeciwdziałać - dodaje.

więcej

Młodzi mogą więcej

O Enactusie – międzynarodowym programie łączącym studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz ich firmy opowiedzieli Agata Grzenkowicz – członkini projektu Mionsz, Katarzyna Łozińska – vice leaderka Enactusa SGH od 2016 roku i Piotr Pater – lider projektu Mionsz.

więcej

Powołanie Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. We wtorek Prezydent Andrzej Duda powołał członków Kapituły – wybiorą oni nominowanych do tegorocznej edycji nagrody. Laureatów wskaże następnie Prezydent RP.

więcej

AMBA (Association of Masters in Business Administration)

Akredytację AMBA przyznaje Association of MBAs. AMBA została pryznana 240 szkołom z 70 krajów. W Polsce certyfikat AMBA posiada jedynie 6 uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Gdańska , Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polish Open University w Warszawie, Akademia Koźmińskiego w Warszawie, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

więcej

Perspektywy: SGH ponownie z najlepszymi wynikami

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny z rzędu zajęła wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. SGH ponownie jest najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce (z wynikiem ogólnym 58.6). Bez zmian również w ogólnym rankingu uczelni: ponownie uplasowaliśmy się na 12. miejscu. Ranking uczelni akademickich przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” pod nadzorem kapituły, której przewodniczy prof. Michał Kleiber.

więcej

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”

27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennik opublikował wywiad z rektorem SGH prof. Markiem Rockim.

więcej

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics

Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5. Wśród nich znalazły się tytuły wydawane przez SGH: „Gospodarka Narodowa” na drugim miejscu, „Organizacja i Kierowanie” na 16., „E-mentor” na 22., „Studia i Prace Kolegium Zarządzania i Finansów” na 52., na 90. Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych, a „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie” na 94.

więcej

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zdobyła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ).

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448