Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Święto SGH 2019. Relacja

„Wykorzystujemy szanse, jakie przynoszą nowe regulacje ustawowe, tworząc statut, który daje bardzo solidne podstawy do trwałego rozwoju SGH i realizacji tworzonej obecnie strategii uczelni na lata 2020-2030” – JM Rektor SGH prof. Marek Rocki

więcej

„Wykład im. Marka Siudaka” dla dr. Przemysława Szufla

Dr Przemysław Szufel, adiunkt w Zakładzie Wspomagania i Analizy Decyzji SGH, został laureatem tegorocznej edycji nagrody naukowej „Wykład im. Marka Siudaka”. Nagroda przyznawana jest naukowcom spoza Wydziału Zarządzania Politechnika Warszawska za wkład do dziedziny nauk ekonomicznych.

więcej

Rada ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP

10 maja Prezydent RP Andrzej Duda powołał Radę ds. Przedsiębiorczości, a na jej przewodniczącego mianował prof. Piotra Wachowiaka, prorektora SGH ds. nauki i zarządzania. Działania nowej rady „skoncentrują się na zapewnieniu polskim przedsiębiorcom warunków dla stabilnego rozwoju ich przedsiębiorstw, kreowaniu i upowszechnianiu postaw przedsiębiorczych („ducha przedsiębiorczości”) szczególnie wśród młodzieży.

więcej

Wizyta szefa rady doradców ekonomicznych Białego Domu

​7 maja w SGH dr. Kevin Hasset, szef Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu, wygłosił w Auli Głównej SGH wykład pt. "Poland and Free Markets, Lessons for The World". Dyskutował także z dziekan Kolegium Gospodarki Światowej prof. Marzenną Weresą oraz odpowiadał na pytania studentów i dziennikarzy. Wydarzenie było częścią obchodów 70-lecia KGŚ.

więcej

Współpraca z Warszawą i stypendia dla doktorantów

SGH i m.st. Warszawa zawarły dziś porozumienie o współpracy na rzecz Warszawy, m.in. w zakresie zrównoważonego rozwoju miasta oraz polityki przestrzennej i gospodarczej. Porozumienie, które w bibliotece SGH podpisali rektor Marek Rocki i prezydent Rafał Trzaskowski, zapowiada także powołanie wspólnej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje zmian przestrzennych terenu przed budynkiem głównym SGH oraz włączenia kampusu w przestrzeń publiczną miasta. Prezydent Warszawy ogłosił program stypendialny dla doktorantów.

więcej

Prof. A. Nowak-Far: Piramidy finansowej nie da się ścigać...

Na krótką metę maksymalizowanie funkcji ochronnej prawa jest dobre, ale na długą zwodnicze – mówił Artur Nowak-Far ze Szkoły Głównej Handlowej.

więcej

Dr P. Maszczyk: Doganiamy Zachód? nie tak szybko.

Po 1992 roku, gdy w Polsce skończyła się recesja transformacyjna, mieliśmy nieprzerwany okres wzrostu gospodarczego. Można i trzeba kwestionować sposób dzielenia owoców wzrostu, ale sam wzrost jest bezdyskusyjny. Ale czy faktycznie – jak chciałby premier Morawiecki – jesteśmy o krok od zrównania się z Europą? Rozmowa z doktorem Piotrem Maszczykiem z SGH

więcej

Prof. K. Miszczak: Klaus Kinkel (1936-2019)

Starsza generacja polityków niemieckich miała więcej skrupułów w realizacji narodowych interesów. Profesor Krzysztof Miszczak wspomina zmarłego Klausa Kinkela, szefa Niemieckiego MSZ w latach 90-tych

więcej

Dr hab. P. Kubicki: nierówności społeczne

- "Trzymamy się" pewnego poziomu tych nierówności od dobrych kilku lat, bo nie działamy na rzecz ich spadku. Przykładowy program "500 Plus" działa tylko na bardzo wąską grupę społeczną - tłumaczył dr hab. Paweł Kubicki.

więcej

Prof. S. Łobejko: Innowacje i roboty

Możliwe, że w przyszłości większość prac będę wykonywały za nas roboty. Już dzisiaj pracują zamiast ludzi w niektórych branżach. Tym samym może zniknąć przymus ekonomiczny i będziemy musieli nauczyć się żyć inaczej – uważa prof. Stanisław Łobejko ze Szkoły Głównej Handlowej.

więcej

Gdzie studiować, żeby zarabiać najwięcej na etacie?

Wybór odpowiedniego kierunku to nie wszystko. Ważne, by wybrać uczelnię, po której jest szansa na pracę. Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) pozwala poznać zarobki absolwentów rok po ukończeniu studiów.

więcej

Bieg SGH po raz szósty

28 kwietnia odbędzie się szósta edycja najpopularniejszego biegu studenckiego w stolicy – Biegu SGH. Jak co roku cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie niepełnosprawnego dziecka. Tym razem studenci pomogą 3-letniemu Teosiowi, który od urodzenia zmaga się m.in. z dysplazją kostną.

więcej

Akcja Dyplomacja

Akcja Dyplomacja to projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Szkole Głównej Handlowej. Dzięki niemu można poznać pracę ambasadorów i dyplomatów od podszewki.

więcej

Bal SGH 2019

Jak co roku, i tym razem - 23 lutego studenci Szkoły Głównej Handlowej bawili się w Pałacu Kultury i Nauki.

więcej

Biznes dla studentów

Zdaniem dr hab. Krzysztofa Kozłowskiego, prof. SGH, prorektora ds. dydaktyki i studentów, dziś należy podążać za zmianami gospodarczymi i jak najszybciej dostosowywać się do nich. – Musimy dawać możliwość studentom oraz zachęcać ich do wychodzenia poza strefę komfortu, ale przede wszystkim wskazywać odpowiednią ścieżkę.

więcej

SGH na pierwszym miejscu kuźni prezesów „Rzeczpospolitej”

W najnowszej edycji rankingu „Kuźnia prezesów” opublikowanej 20 grudnia przez dziennik „Rzeczpospolita” SGH zajęła pierwsze miejsce. Na podstawie analizy wykształcenia szefów największych przedsiębiorstw z tegorocznej Listy 2000, która objęła ponad 570 firm, po raz pierwszy tytuł największej kuźni prezesów zdobyła uczelnia ekonomiczna – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, wyprzedzając Politechnikę Warszawską i Akademię Górniczo-Hutniczą.

więcej

Trzecie zwycięstwo SGH w rankingu „Rzeczpospolitej”

W rankingu najlepszych uczelni i wydziałów ekonomicznych zorganizowanym przez „Rzeczpospolitą” SGH zajęła pierwsze miejsce w grupie uczelni po raz trzeci z rzędu. Kapituła rankingu oceniała szkoły wyższe w czterech kategoriach – jakość nauczania, umiędzynarodowienie, potencjał naukowy oraz kariery absolwentów – na podstawie danych dostarczonych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

więcej

Kolejny awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS utrzymał 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował po raz drugi z rzędu -- tym razem z 68. miejsca na 59. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

CEMBA na 1. miejscu rankingu Perspektyw

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu po raz kolejny z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA fundacji „Perspektywy” zdobywając 100 punktów. Nasz drugi program – MBA-SGH – w tym roku uplasował się na 7. miejscu. Kapituła oceniła 31 programów MBA oferowanych w Polsce. O pozycji w rankingu decydowały m.in. opinie absolwentów, kadra dydaktyczna, merytoryczne cechy programu czy preferencje pracodawców. W ocenie pracodawców oba programy z SGH zajmują dwa pierwsze miejsca, zdecydowanie wyprzedzając konkurencję.

więcej

Perspektywy: SGH ponownie z najlepszymi wynikami

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny z rzędu zajęła wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. SGH ponownie jest najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce (z wynikiem ogólnym 58.6). Bez zmian również w ogólnym rankingu uczelni: ponownie uplasowaliśmy się na 12. miejscu. Ranking uczelni akademickich przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” pod nadzorem kapituły, której przewodniczy prof. Michał Kleiber.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448