Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Koniunktura w przemyśle. Listopad 2016

W listopadzie odnotowano dalsze pogorszenie koniunktury w przemyśle przetwórczym. Informują o tym zarówno firmy prywatne jak i publiczne. Spadek jest zgodny z rytmem zmian sezonowych. Odnotowano spadek produkcji i zamówień. Opinie przedsiębiorstw o ogólnej kondycji gospodarki polskiej są bardziej pesymistyczne niż przed miesiącem. Podobnie przewidywania na najbliższą przyszłość.

więcej

Koniunktura w handlu. IV kwartał 2016

Pogorszenie koniunktury; Ogólny wskaźnik koniunktury niższy od poziomu odnotowanego przed rokiem oraz od średniej z 10 lat

więcej

SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie

Jak co roku w grudniu „Financial Times” opublikował ranking najlepszych 90 uczelni biznesowych w Europie. Ranking ten jest swoistym podsumowaniem czterech rankingów, które organizuje ten znany dziennik. W 2016 roku SGH zajęła 83. miejsce – ex aequo z Bradford University School of Management i EM Strasbourg Business School.

więcej

Pierwsza Gala Mistrzów Sportu AZS SGH już za nami

18 listopada – w roku stulecia działalności najstarszej organizacji w SGH – odbyła się Gala Mistrzów Sportu AZS SGH, na której doceniono najlepszych sportowców ubiegłego sezonu (2015/2016).

więcej

Koniunktura w rolnictwie. IV kwartał 2016

Nadzwyczaj dobra jesień w polskim rolnictwie

więcej

listopad 2016

- CETA - wybory prezydenckie w USA - obniżenie wieku emerytalnego

więcej

Dr Paweł. Kubicki: Ubóstwo to wykluczenie

17 października to Światowy Dzień Walki z Ubóstwem. Wśród krajów Europy wschodniej Polska jest jednym z najszybciej bogacących się krajów, jednak z badań wynika, że w skrajnym ubóstwie żyje u nas prawie 3 mln obywateli.

więcej

Prof. Leokadia Oręziak: Protesty przeciwko CETA i TTIP

Różne środowiska polityczne, ale jeden cel - sprzeciw wobec CETA. W kilku polskich miastach odbyły się demonstracje przeciwko umowie o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą. I choć te były nieliczne to obawy przed CETA są wielkie. Za dwa dni Rada Europejska zdecyduje o podpisaniu kontrowersyjnego dokumentu. Czy jest się czego obawiać? O tym w "Wydarzeniach o 22" mówiła prof. Leokadia Oręziak, ekonomistka ze Szkoły Głównej Handlowej.

więcej

prof. Andrzej Zybała: Przegląd rzeczpospolitej

W programie o "caracalowej" dyplomacji, ale również o wyborczych obietnicach PiS i o podatkach Marcin Piasecki rozmawia z gośćmi: prof. Ewą Marciniak (Uniwersytet Warszawski), prof. Andrzejem Zybałą (SGH) i prof. Adamem Grzegorczykiem (Wyższa Szkoła Promocji).

więcej

Dr hab. K. Górak-Sosnowska: Zmuszanie do zamążpójścia

W swoim najnowszym raporcie organizacja Save the Children szacuje, że na świecie co 7 sekund dziewczyna poniżej 15 roku życia jest zmuszona do wyjścia za mąż. O przyczynach tego zjawiska dr Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

więcej

listopad 2016

- CASEMANIA - żłobek i przedszkole w SGH - X Świąteczny Koncert SGH

więcej

Absolwenci będą dyskutować o handlu

W sobotę w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się Pierwszy Światowy Zjazd Absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego.

więcej

Inauguracja Szkoły Giełdowej w SGH

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie aktywnie angażuje się w działalność edukacyjną, proponując różne formy zdobywania wiedzy o rynku kapitałowym. Znajomość rynku i zasad inwestowania pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji i osiąganiu lepszych wyników.

więcej

Pierwszy Światowy Zjazd Absolwentów SGH

Absolwenci Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej to dziś nieformalni ambasadorzy Polski i polskiej gospodarki – mówi rektor SGH, prof. dr hab. Marek Rocki.

więcej

Szczyt "Young Visegrad" 2016 w SGH

W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się szczyt „Young Visegrad” 2016, na którym studenci z Czech, Węgier, Słowacji i Polski oraz eksperci wezmą udział w seminariach, panelach dyskusyjnych i w symulacji obrad Grupy Wyszehradzkiej.

więcej

SGH W RANKINGU „FINANCIAL TIMES” MASTER IN MANAGEMENT 2016

​Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania. Program SGH awansował nieznacznie – z 75. na 73. miejsce. Oferowany w naszej uczelni program CEMS MIM, który w 2015 r. zajął 4. pozycję, w tym roku został wycofany z rankingu. „Financial Times” upublicznił zestawienie w poniedziałek, 12 września.

więcej

SGH najlepsza w rankingu „Rzeczpospolitej”

30 czerwca „Rzeczpospolita” opublikowała pierwszą edycję nowego rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. SGH zajęła I miejsce w kategorii uczelni (96,4) – przed Akademią Leona Koźmińskiego (68,0) i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu (48,8). Twórcy porównania podkreślają jakość i dostępność kadry dydaktycznej, powodzenie absolwentów na rynku pracy oraz liczbę wyjazdów zagranicznych naszych studentów. W kategorii wydziałów w rankingu zwyciężył Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

więcej

SGH ponownie najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2016 opublikowanym przez „Perspektywy” 8 czerwca. Ponadto awansowaliśmy z 12. na 11. miejsce w ogólnym zestawieniu uczelni akademickich. „Perspektywy” wyróżniły także nasze kierunki: ekonomię, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie (wszystkie na 1. miejscu, przed UW).

więcej

​Studia MBA SGH najlepsze w regionie wg rankingu Eduniversal

Programy CEMBA oraz MBA-SGH najlepszymi w kategorii Executive MBA w regionie. W rankingu Eduniversal 2015/2016 wysokie pozycje zajęły również nasze kierunki w języku polskim i angielskim oraz jeden z programów podwójnego dyplomu.

więcej

CEMBA na pierwszym miejscu w rankingu studiów MBA

W dorocznym rankingu Perspektyw polsko-kanadyjski program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu zajął pierwsze miejsce. Na 5. miejsce awansował nasz drugi program – MBA-SGH.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Wydarzenia

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448