Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Rada Klubu Partnerów SGH zainaugurowała działalność

Na zaproszenie rektora prof. Marka Rockiego 27 kwietnia członkowie nowo powołanej Rady Klubu Partnerów SGH spotkali się z władzami uczelni. Czwartkowe rozmowy skoncentrowały się na strategii rozwoju SGH. W dyskusji udział wzięli prezesi, partnerzy zarządzający i dyrektorzy firm takich jak Accenture, Bank Pekao SA, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, DB Schenker, Deloitte Polska, EY Poland, ING Bank Śląski, KPMG, McKinsey&Company, PKO Bank Polski oraz PwC. Bank Millennium dołączył do Klubu Partnerów SGH

więcej

Relacja ze Święta SGH – 26 kwietnia 2017

W tym roku Szkoła Główna Handlowa w Warszawie swoje kwietniowe Święto obchodzi przez tydzień. Studenci, doktoranci, pracownicy, absolwenci i przyjaciele SGH przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących, jednak kulminacją obchodów było uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni 26 kwietnia. Tradycyjnie z okazji Święta SGH dziekani kolegiów wręczyli dyplomy doktorom habilitowanym i doktorom, a rektor wygłosił przemówienie podsumowujące ostatnie dokonania uczelni i zaanonsował kolejne działania. Nowością podczas Święta SGH było wręczenie studenckiej nagrody dla wykładowców – Inspiracja roku. Wydarzenie uświetnił koncert kwartetu smyczkowego, a na koniec – w Auli Spadochronowej – pojawił się tort.

więcej

Współpraca z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

26 kwietnia rektor SGH prof. Marek Rocki i prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska podpisali umowę o współpracy między Szkołą Główną Handlową w Warszawie a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Instytucje będą współpracowały przy realizacji projektów dotyczących problematyki ubezpieczeń społecznych – przedsięwzięć dydaktycznych i badawczych szczególnie wartościowych społecznie.

więcej

Rekrutacja na studia I i II stopnia 2017/2018

9 maja 2017 r. rozpoczyna się rejestracja na studia w SGH. Kandydatów zapraszamy na studia w jęz. polskim i angielskim na poziomie licencjackim i magisterskim. Nowością w roku akademickim 2017/2018 jest kierunek magisterski – zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

więcej

Rektor SGH z wizytą u Prezydenta RP

20 kwietnia, na spotkaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy z władzami publicznych uczelni ekonomicznych JM Rektor SGH prof. Marek Rocki przedstawił głowie państwa najważniejsze działania i sukcesy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W wydarzeniu oprócz prezydenta, ministra Pawła Muchy, doradców ekonomicznych udział wzięli rektorzy SGH i uniwersytetów ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

więcej

kwiecień 2017

- architektura korporacyjna - skala wyłudzeń podatków - szczyt Ligi Arabskiej w Jordanii - rekordowy zysk NBP - nowe składki emerytalne

więcej

Prof. E. Mączyńska: Polskie firmy staną się czempionami...

Program rozwoju start-upów został mocno wyeksponowany w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, zauważa w radiowej Jedynce profesor Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wykładowca w Szkole Głównej Handlowej.

więcej

Dr Adam Czerniak: Prezes PZU „poległ” na braku zmian...

Adam Czerniak: nic nie zapowiadało zmiany prezesa, jak jednak zastanowić się głębiej nad tym wydarzeniem, to zwraca uwagę brak zmian w strategii PZU, nie bez znaczenia pozostaje również trudny charakter prezesa.

więcej

Dr A. Janowska: Jak zmieniły nas nowe technologie

A jak przekonywała ekonomistka kultury dr Anetta Janowska, nie ma szkół, które nauczyłyby nas właściwego korzystania z dobrodziejstw technologicznych. - Potrzebne są nie wiedza, a nowe kompetencje, umiejętność poruszania się w cyfrowym świecie - mówiła ekspertka.

więcej

Dr A. Bartoszewicz: Handel w niedzielę

Temat komentują goście: dr Artur Bartoszewicz (ekonomista, SGH) i Alfred Bujara (NSZZ "Solidarność"). Na program zaprasza Marek Kacprzak.

więcej

kwiecień 2017

- bieg SGH - projekt Odkrycie Rynku - cyfryzacja polskich uczelni - Święto SGH

więcej

SGH uruchamia muzyczne podziemie UnderSound.

Nowy cykl kameralnych koncertów UnderSound dołącza do projektów obecnych na muzycznej mapie Warszawy. Za inicjatywę odpowiedzialni są członkowie Zrzeszenia Studentów Polskich Szkoły Głównej Handlowej. Pierwszy koncert odbędzie się 30 marca o godz. 20.00 w Hadesie – podziemiach uczelni. Wstęp wolny, zapisy na wydarzeniu na Facebooku.

więcej

marzec 2017

- Let's Start Up - wynagrodzenia absolwentów publicznych uczelni ekonomicznych - Bieg SGH - akredytacja AMBA dla SGH

więcej

Warszawa mekką polskich startupów?

Już w kwietniu rozpocznie się kolejna, już czwarta edycja Let’s Start Up! – największego festiwalu startupów w naszym kraju organizowanego w całości przez studentów.

więcej

Wynagrodzenia absolwentów

Wśród absolwentów studiów II stopnia najwięcej zarabiali ci po Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Mediana ich wynagrodzeń w 2016 roku wyniosła 8 000 PLN brutto. Reszta uczelni ekonomicznych znacznie odstaje na tym polu.

więcej

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu. Kapituła oceniła 36 studiów MBA.

więcej

SGH kuźnią prezesów według „Rzeczpospolitej”

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Politechnika Warszawska zajęły ex aequo 1. miejsce w rankingu „Kuźnia prezesów”, czyli w zestawieniu uczelni, które wykształciły najwięcej szefów największych polskich firm. SGH „szturmem wdarła się w tym roku na podium rankingu”.

więcej

SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie

Jak co roku w grudniu „Financial Times” opublikował ranking najlepszych 90 uczelni biznesowych w Europie. Ranking ten jest swoistym podsumowaniem czterech rankingów, które organizuje ten znany dziennik. W 2016 roku SGH zajęła 83. miejsce – ex aequo z Bradford University School of Management i EM Strasbourg Business School.

więcej

SGH W RANKINGU „FINANCIAL TIMES” MASTER IN MANAGEMENT 2016

​Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania. Program SGH awansował nieznacznie – z 75. na 73. miejsce. Oferowany w naszej uczelni program CEMS MIM, który w 2015 r. zajął 4. pozycję, w tym roku został wycofany z rankingu. „Financial Times” upublicznił zestawienie w poniedziałek, 12 września.

więcej

SGH najlepsza w rankingu „Rzeczpospolitej”

30 czerwca „Rzeczpospolita” opublikowała pierwszą edycję nowego rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. SGH zajęła I miejsce w kategorii uczelni (96,4) – przed Akademią Leona Koźmińskiego (68,0) i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu (48,8). Twórcy porównania podkreślają jakość i dostępność kadry dydaktycznej, powodzenie absolwentów na rynku pracy oraz liczbę wyjazdów zagranicznych naszych studentów. W kategorii wydziałów w rankingu zwyciężył Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Wydarzenia

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448