Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

IRG SGH: Koniunktura w handlu. IV kwartał 2018

Pogorszenie koniunktury w handlu. Ogólny wskaźnik koniunktury niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, lecz wyższy od średniej dla tego okresu z ostatnich 10 lat.

więcej

IRG SGH: Koniunktura w rolnictwie. IV kwartał 2018

Zdaniem badaczy z Instytutu Rozwoju Gospodarki pogłębia się dekoniunktura w polskim rolnictwie. Wartość wskaźnika koniunktury IRG SGH (IRGAGR) obniżyła się o 6,6 punktu, z poziomu -2,7 pkt do -9,3 pkt.

więcej

Medale im. E. Abramowskiego dla pracowników IGS

Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia polityki społecznej w Polsce zorganizowało uroczyste seminarium naukowe połączone z wręczeniem osobom i instytucjom, które znacząco przyczyniły się do rozwoju teorii i praktyki polityki społecznej, medalu im. Edwarda Abramowskiego, w tym pracownikom Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH.

więcej

Laureaci konkursu „Książka historyczna roku” z SGH

Dr Jerzy Łazor z Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej został lauretem XI konkursu „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego. W tym samym konkursie dr hab. Andrzej Zawistowski uzyskał honorowe wyróżnienie.

więcej

Stanowisko w sprawie publikacji Rzeczpospolitej 19.11.2018

Uzupełnienie informacji opublikowanych 19 listopada 2018 roku na łamach „Rzeczpospolitej” w artykule Grażyny Zawadki i Izabeli Kacprzak „Habilitacja pełna poważnych błędów”.

więcej

VI Kongres Makroekonomiczny w SGH

Jakie będą przyczyny następnego światowego kryzysu gospodarczego, dlaczego stopa inwestycji w Polsce jest relatywnie niska i czy ma ona jeszcze znaczenie dla wzrostu długookresowego? Odpowiedzi na m.in. takie pytania szukali uczestnicy VI Kongresu Makroekonomicznego.

więcej

Prof. I. Kotowska: Dzieci coraz mniej

Analizując te dane przed kilkoma miesiącami, poprosiliśmy o komentarz prof. Irenę Kotowską, dyrektor Instytutu Statystyki i Demografii SGH. Przyznała, że spadająca liczba urodzeń nie jest dla niej zaskoczeniem.

więcej

Prof. K. Miszczak: o stanowisku MSZ

Prof. Krzysztof Miszczak o stanowisku naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wobec ataku rosyjskich okrętów na ukraińskie jednostki na Morzu Azowskim, który miał miejsce pod koniec listopada b.r.

więcej

Dr A. Tomaszewski: Minimum Viable Product

Minimum Viable Product (MVP) można zdefiniować jako produkt o podstawowej, minimalnej funkcjonalności. Jest to kluczowe narzędzie w rozwoju każdego startupu, wyjaśnia dr Albert Tomaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej.

więcej

Prof. M. Kachniewska: Studio Trendy

W drugim odcinku cyklu audycji pt. „Studio Trendy” Magdalena Kachniewska, Profesor w Katedrze Turystyki SGH, przewodnicząca Rady Konsultacyjnej przy Kolegium Gospodarki Światowej SGH oraz członek Rady Naukowej KGŚ, opowie o aktualnych trendach w turystyce.

więcej

XV edycja projektu CEMS Chance

Już dziś rusza kolejna, XV edycja projektu CEMS Chance w SGH. Jest to projekt skierowany do młodzieży z 3 klasy gimnazjum oraz 1 klasy ponadgimnazjalnej mający na celu inspirowanie i motywowanie młodych ludzi, aby „sięgać wyżej!”. Beneficjentami tej inicjatywy są osoby, które z różnych przyczyn mają utrudniony start w dorosłe życie i przez to nie są świadomi szans, jakie daje im los.

więcej

SGH to najlepsza w Polsce uczelnia ekonomiczna

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to najlepsza w Polsce uczelnia ekonomiczna. Najlepszy w kraju wydział ekonomiczny to Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Takie są wyniki III rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”.

więcej

Ranking uczelni

Prof. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zwycięzcy rankingu uczelni ekonomicznych, twierdzi, że program studiów powinien być w dobrych proporcjach połączeniem trzech elementów: solidnych postaw, w tym mikro- i makroekonomii, matematyki, dużego komponentu zajęć prowadzonych przez praktyków życia gospodarczego oraz kształtowania odpowiednich postaw, w tym przedsiębiorczości.

więcej

SGH po raz trzeci króluje na podium

Szkoła Główna Handlowa uzyskała najlepsze wyniki w trzech na cztery kategorie naszego zestawienia.

więcej

Recepta na sukces absolwenta studiów ekonomicznych

Prof. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zwycięzcy rankingu uczelni ekonomicznych, podkreślał, że program studiów powinien być w dobrych proporcjach połączeniem trzech elementów; solidnych podstaw, w tym mikro- i makroekonomii,matematyki, dużego komponentu zajęć prowadzonych przez praktyków życia gospodarczego oraz kształtowania odpowiednich postaw, w tym przedsiębiorczości.

więcej

Trzecie zwycięstwo SGH w rankingu „Rzeczpospolitej”

W rankingu najlepszych uczelni i wydziałów ekonomicznych zorganizowanym przez „Rzeczpospolitą” SGH zajęła pierwsze miejsce w grupie uczelni po raz trzeci z rzędu. Kapituła rankingu oceniała szkoły wyższe w czterech kategoriach – jakość nauczania, umiędzynarodowienie, potencjał naukowy oraz kariery absolwentów – na podstawie danych dostarczonych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

więcej

Perspektywy: SGH ponownie z najlepszymi wynikami

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny z rzędu zajęła wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. SGH ponownie jest najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce (z wynikiem ogólnym 58.6). Bez zmian również w ogólnym rankingu uczelni: ponownie uplasowaliśmy się na 12. miejscu. Ranking uczelni akademickich przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” pod nadzorem kapituły, której przewodniczy prof. Michał Kleiber.

więcej

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”

27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennik opublikował wywiad z rektorem SGH prof. Markiem Rockim.

więcej

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics

Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5. Wśród nich znalazły się tytuły wydawane przez SGH: „Gospodarka Narodowa” na drugim miejscu, „Organizacja i Kierowanie” na 16., „E-mentor” na 22., „Studia i Prace Kolegium Zarządzania i Finansów” na 52., na 90. Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych, a „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie” na 94.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448