Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Zimowy numer „Gazety SGH”

W pierwszych dniach stycznia ukazał się zimowy numer „Gazety SGH”, a w nim m.in.: dr Marek Dietl radzi by studenci próbowali pokonać smoka, prof. Elżbieta Mączyńska poleca lektury, a rektor prof. Marek Rocki podsumowuje rok 2017 i zapowiada wyzwania kolejnego. Tematem głównym jest uczelniane repozytorium.

więcej

Rozstrzygnęliśmy konkurs na koncepcję budynku przy Batorego

Centrum Przestrzeni Innowacyjnej powstanie w miejscu obecnego budynku S przy ul. Batorego 8. Pierwszą nagrodę w konkursie pod patronatem Stowarzyszenie Architektów Polskich zdobyła propozycja biura architektonicznego Stelmach i Partnerzy. Nowy budynek nie tylko spełni oczekiwania studentów i wykładowców, ale również należycie – z szacunkiem dla otoczenia i pożytkiem dla warszawiaków – zagospodaruje ten ważny i delikatny fragment stolicy. Władze uczelni planują rozpocząć budowę już w II połowie 2018 roku.

więcej

Prof. Irena Kotowska otrzymała nagrodę MNiSW

​Profesor Irena Kotowska otrzymała nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego.

więcej

Koniunktura w handlu. IV kwartał 2017

Poprawa koniunktury w handlu. Ogólny wskaźnik koniunktury wyższy od średniej dla tego okresu z ostatnich 10 lat.

więcej

Koniunktura w przemyśle. LISTOPAD 2017

Utrzymuje się poprawa koniunktury w firmach prywatnych. Publiczne informują o jej pogorszeniu. Przewidywania na najbliższą przyszłość są jednak pesymistyczne.

więcej

Prof. S. Kowalczyk: Podwójna jakość żywności i chemii w UE

Prof. Stanisław Kowalczyk z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej, mówił w rozmowie z „Wyborczą”, że niektóre różnice w składach produktów tych samych marek są zgodne z prawem: – Może być więcej białka, cukru czy tłuszczu, z tym że nie można ich dodawać kosztem innych, na przykład droższych produktów. Wtedy byłaby to zmiana standardu, a więc już zafałszowanie, które powinno być karane.

więcej

Dr A. Zawistowski: Eugeniusz Kwiatkowski - wizjoner...

O Eugeniuszu Kwiatkowskim opowiada dr Andrzej Zawistowski - historyk z SGH w Warszawie.

więcej

Prof. K. Górak-Sosnowska: Arabska Wiosna - protesty

11 stycznia 2018. Dziś w programie zajmujemy się protestami w miejscu narodzin Arabskiej Wiosny - w Tunezji. Komentujπ to Magdalena El Ghamari z Collegium Civitas oraz Katarzyna Górak-Sosnowska z SGH. Współpracę i spory w dolinie rzeki Mekong - najważniejsze w Azji Południowo Wschodniej omówi prof. Bogdan Góralczyk. Natomiast dr Zbigniew Kwiatkowski z UKSW spróbuje prześwietlić psychikę Donalda Trumpa i odpowiedzieć na pytanie, prezydent USA jest "normalny".

więcej

Prof. P. Płoszajski: Sztuczna inteligencja...

Od przedstawicieli branży finansowej oczekiwane są kompetencje moralne - uczciwość, etyka i dbanie o dobro wspólne. Jednocześnie większość osób ocenia, że instytucje finansowe działają przede wszystkim na swoją korzyść. To może zmienić rozwój sztucznej inteligencji jako jednej z przełomowych technologii. Z jednej strony daje ona więcej możliwości biznesowych firmom, niekoniecznie moralnych, ale z drugiej strony sprawi, że prowadzenie interesów stanie się bardziej transparentne - ocenia prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania SGH w Warszawie.

więcej

Prof. P. Płoszajski: Rozwój technologii...

Od przedstawicieli branży finansowej oczekiwane są kompetencje moralne – uczciwość, etyka i dbanie o dobro wspólne. Jednocześnie większość osób ocenia, że instytucje finansowe działają przede wszystkim na swoją korzyść. To może zmienić rozwój sztucznej inteligencji jako jednej z przełomowych technologii. Z jednej strony daje ona więcej możliwości biznesowych firmom, niekoniecznie moralnych, ale z drugiej strony sprawi, że prowadzenie interesów stanie się bardziej transparentne – ocenia prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania SGH w Warszawie.

więcej

„Młodzi mogą więcej” o inicjatywie EKOstudent z SGH

„Młodzi mogą więcej” o inicjatywie EKOstudent z SGH, o wyzwaniach w 2018 roku, czyli o ich działaniach, świadomości studentów w zakresie podejścia eko. Naszymi gośćmi byli Anna Łyszczek-Majewska, Monika Głuchowska – podkoordynator ds. merytoryki oraz Ada Czech – podkoordynator ds.współpracy z partnerami.

więcej

Kolejna „Klasa akademicka SGH” w ZSP

Na podstawie umowy o współpracy podpisanej przez dyrektora dr Grażynę Dzidę i rektora SGH dr. hab. Marka Rockiego klasa pierwsza Technikum ZSP w zawodzie technik ekonomista została „Klasą akademicką SGH”.

więcej

Kolejna „Klasa akademicka SGH” w ZSP

Na podstawie umowy o współpracy podpisanej przez dyrektora ZSP dr Grażynę Dzidę i rektora SGH dr. hab. Marka Rockiego klasa pierwsza Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w zawodzie technik ekonomista została „Klasą akademicką SGH”.

więcej

Rektor M. Rocki: Czy uczelnie czekają na reformę Gowina?

Marek Rocki, profesor i rektor Szkoły Głównej Handlowej: Czy uczelnie czekają na reformę Gowina?

więcej

styczeń 2018

- ECOstudent - Klasa akademicka SGH - Centrum Przestrzeni Innowacyjnej SGH

więcej

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”

27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennik opublikował wywiad z rektorem SGH prof. Markiem Rockim.

więcej

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics

Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5. Wśród nich znalazły się tytuły wydawane przez SGH: „Gospodarka Narodowa” na drugim miejscu, „Organizacja i Kierowanie” na 16., „E-mentor” na 22., „Studia i Prace Kolegium Zarządzania i Finansów” na 52., na 90. Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych, a „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie” na 94.

więcej

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zdobyła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ).

więcej

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu. Kapituła oceniła 36 studiów MBA.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448