Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

PREWORK – badania porównawcze prekariatu

Jak funkcjonują młodzi ludzie w prekaryjnych pracach w czasach późnego kapitalizmu, post-fordowskiego społeczeństwa oraz transformacji postsocjalistycznej? Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego z SGH rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK, który to sprawdzi. Badania realizuje konsorcjum naukowców z SGH (lider), Uniwersytetu Wrocławskiego, Freie Universität Berlin i University of Leeds. Projekt finansują granty Narodowego Centrum Nauki oraz Deutsche Forschungsgemeinschaft przyzyznane na lata 2016-2019.

więcej

WOŚP: licytujemy wyjątkowy długopis rektora

Rektor SGH prof. Marek Rocki na charytatywną aukcję podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczył wyjątkowy długopis. Rektor podpisał nim 25-tysięczny dyplom ukończenia studiów magisterskich w SGH (liczymy od reformy uczelni w latach 90.). Aukcja kończy się 27 stycznia o godz. 16:18:05. Zapraszamy do licytowania!

więcej

Koniunktura w przemyśle. Grudzień 2016

W grudniu odnotowano zahamowanie tempa pogarszania się koniunktury w przemyśle przetwórczym. Informują o tym tylko firmy publiczne. Opinie przedsiębiorstw prywatnych są bardziej pesymistyczne. Odnotowano spadek produkcji i zamówień. Przewidywania na najbliższe miesiące są optymistyczne.

więcej

EUMIGRO: projekt badawczy o migracji w SGH

Dr Marta Pachocka z Katedry Studiów Politycznych Kolegium Ekonomiczno-Społecznego w latach 2016-2019 kieruje w SGH projektem EUMIGRO – „Jean Monnet Module on the European Union and the Contemporary International Migration – an Interdisciplinary Approach”. Prace badawcze dotyczą procesów migracyjnych, a także prowadzonych polityk sektorowych – imigracyjnej i integracyjnej – na poziomie krajowym i unijnym. Kwestie uchodźstwa i azylu w kontekście europejskim wraz z polityką azylową stanowią uzupełnienie problematyki projektu. Badania współfinansuje Unia Europejska w ramach Programu Erasmus+.

więcej

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu. Kapituła oceniła 36 studiów MBA.

więcej

styczeń 2017

- podsumowanie roku 2016 - prawo przemysłowe - projekt ustawy o kredycie hipotecznym

więcej

Prof. D. Gajewski: Kwota wolna od podatku

Co dokładnie ma się zmienić? O tym mówił w „Magazynie ekonomicznym” prof. Dominik Gajewski (SGH).

więcej

Dr Hab. K. Górak-Sosnowska: ISIS przyznaje się do zamachu

Jak podkreśliła dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska, po zamachu w Berlinie inaczej wyglądały doniesienia z mediów niemieckich, a inaczej z polskich. Jak dodała, polskie doniesienia były „dużo bardziej histeryczne”.

więcej

prof. Elżbieta Mączyńska: Nowa ustawa antylichwiarska

Kontrola chwilówek jest potrzebna, ale znaczne obniżenie ich kosztów może zaszkodzić, mówili goście „Pulsu gospodarki” w Polskim Radiu 24.

więcej

B. Majewski: W polskich szkołach brakuje edukacji finansowej

– Nie ma w Polsce edukacji finansowej w edukacji formalnej. A doświadczenia innych krajów pokazują, że im wcześniej zaczniemy się uczyć, tym są lepsze rezultaty. Później nie ma na to czasu i w efekcie jest wiele osób, które kończą edukację formalną, a nie mają żadnej, nawet podstawowej, wiedzy o finansach w zakresie prowadzenia własnego budżetu czy oszczędności służących zabezpieczeniu przyszłości emerytalnej – przekonuje Bartosz Majewski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

więcej

styczeń 2017

- Klub Przedsiębiorców - studenci na rynku finansowym

więcej

grudzień 2016

- 100 lecie AZS SGH - Cems Chance SGH - Świąteczny koncert SGH - Ranking Programów MBA Perspektywy 2016

więcej

X Świąteczny Koncert SGH

To jubileuszowa edycja jednej z największych studenckich inicjatyw charytatywnych w kraju, która rokrocznie przyciąga ok. 2500 osób.

więcej

Szkoła Główna Handlowa ze żłobkiem i przedszkolem

Studiujący i pracujący rodzice na SHG już niedługo będą mieli gdzie zostawiać swoje dzieci. Uczelnia zapowiada powstanie żłobka i przedszkola.

więcej

listopad 2016

- CASEMANIA - żłobek i przedszkole w SGH - X Świąteczny Koncert SGH

więcej

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu. Kapituła oceniła 36 studiów MBA.

więcej

SGH kuźnią prezesów według „Rzeczpospolitej”

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Politechnika Warszawska zajęły ex aequo 1. miejsce w rankingu „Kuźnia prezesów”, czyli w zestawieniu uczelni, które wykształciły najwięcej szefów największych polskich firm. SGH „szturmem wdarła się w tym roku na podium rankingu”.

więcej

SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie

Jak co roku w grudniu „Financial Times” opublikował ranking najlepszych 90 uczelni biznesowych w Europie. Ranking ten jest swoistym podsumowaniem czterech rankingów, które organizuje ten znany dziennik. W 2016 roku SGH zajęła 83. miejsce – ex aequo z Bradford University School of Management i EM Strasbourg Business School.

więcej

SGH W RANKINGU „FINANCIAL TIMES” MASTER IN MANAGEMENT 2016

​Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania. Program SGH awansował nieznacznie – z 75. na 73. miejsce. Oferowany w naszej uczelni program CEMS MIM, który w 2015 r. zajął 4. pozycję, w tym roku został wycofany z rankingu. „Financial Times” upublicznił zestawienie w poniedziałek, 12 września.

więcej

SGH najlepsza w rankingu „Rzeczpospolitej”

30 czerwca „Rzeczpospolita” opublikowała pierwszą edycję nowego rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. SGH zajęła I miejsce w kategorii uczelni (96,4) – przed Akademią Leona Koźmińskiego (68,0) i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu (48,8). Twórcy porównania podkreślają jakość i dostępność kadry dydaktycznej, powodzenie absolwentów na rynku pracy oraz liczbę wyjazdów zagranicznych naszych studentów. W kategorii wydziałów w rankingu zwyciężył Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Wydarzenia

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448