Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Konferencja SKN Doradztwa Podatkowego

Instytut Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na konferencję podatkową pod tytułem „Nowe wyzwania w zakresie opodatkowania gospodarki cyfrowej”.

więcej

Święto SGH. Relacja z uroczystego posiedzenia Senatu

– Jesteśmy uczelnią ambitną, o ugruntowanej pozycji nie tylko wśród wyższych szkół ekonomicznych w Polsce, lecz także w regionie, tak więc skupienie swoich wysiłków wokół konstrukcji misji, wizji i strategii rozwoju uznaję za naszą podstawową powinność – tymi słowami JM Rektor SGH prof. Marek Rocki podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uczelni z okazji Święta SGH 11 kwietnia 2018 zapowiedział dalsze prace nad strategią jej rozwoju.

więcej

Deklaracja wdrożenia strategii HRS4R

11 kwietnia rektor prof. Marek Rocki podpisał deklarację wdrożenia w SGH strategii HRS4R na rzecz zwiększania atrakcyjności warunków pracy i rozwoju kariery pracowników naukowych. Instytucjom, które wdrożą strategię HRS4R oraz przestrzegają zasad i wytycznych zawartych w Europejskiej Karcie Naukowca oraz Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych, nadawane jest przez Komisję Europejską wyróżnienie „HR Excellence in Research”.

więcej

Instrumenty zwrotne w sektorze finansów publicznych

Katedra Skarbowości Kolegium Ekonomiczno-Społeczne Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na seminarium naukowe pt. „Instrumenty zwrotne w sektorze finansów publicznych”. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia o godz.10:00 w SGH, ul. Wiśniowa 41, sala 49.

więcej

Koniunktura w przemyśle. MARZEC 2018

Marzec jest kolejnym miesiącem poprawy koniunktury. W dalszym ciągu poprawę odnotowały głównie firmy prywatne. Oczekiwania są umiarkowanie optymistyczne.

więcej

Prof. J. Szlachta: Opolszczyzna rozpędzona ekonomicznie

Profesor Jacek Szlachta, polski ekonomista z Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie uważa, że akcent zostanie położony na „circular economy”, czyli gospodarkę obiegu zamkniętego. – Oznacza to, że będzie więcej pieniędzy dla przedsiębiorców, na innowacyjność czy programy, które pomagają zwalczyć zmiany klimatyczne i lepiej wykorzystać surowce – tłumaczy naukowiec.

więcej

Dr P. Maszczyk: Państwo powinno być przyjazne...

W stosunku do przedsiębiorców państwo jest trochę jak bóg Janus - ma dwa albo trzy oblicza. Jedno dla dużych zachodnich inwestorów, a drugie dla małych polskich przedsiębiorstw. Dobrze by było, gdyby przyjazne oblicze było skierowane do wszystkich – uważa dr Piotr Maszczyk.

więcej

Prof. W. Paprocki: Bez człowieka ani rusz

Z prof. Wojciechem Paprockim, kierownikiem Zakładu Ekonomiki Przedsiębiorstwa Transportowego w Katedrze Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, rozmawia Piotr Frankowski.

więcej

Dr A. Bartoszewicz: Komentatorzy w „Magazynie ekonomicznym”

Gośćmi Roberta Łuchniaka w „Magazynie ekonomicznym” byli Łukasz Piechowiak z Fundacji Krakowskie Przedmieście i dr Artur Bartoszewicz z SGH.

więcej

Prof. Z. Krysiak o Izbie Handlowej

NASZ WYWIAD. Prof. Krysiak o Izbie Handlowej: "To działanie na rzecz wchodzenia na rynki małych i średnich przedsiębiorstw"

więcej

Proton Dynamic - polski elektryczny bolid Formuły Student

Proton Dynamic jest nowo utworzonym, choć bazującym na doświadczeniu teamu whiteEagle Racing, warszawskim zespołem Formuły Student. Projekt powstał w październiku 2017 roku z inicjatywy studentów Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

więcej

Ciśnienie na życie

Organizatorzy kampanii Ciśnienie na życie zapraszają 9 kwietnia do Auli Głównej SGH w Warszawie na bezpłatne warsztaty pierwszej pomocy w zawale serca.

więcej

Znani i lubiani w 5. Biegu SGH

Organizatorzy Biegu SGH zaprosili na imprezę znanych sportowców, biegaczy i trenerów. Ci nie zawiedli i 15 kwietnia staną na starcie w Warszawie. Wciąż można się przyłączyć, bo zapisy do imprezy zostały wydłużone - potrwają do 13 kwietnia.

więcej

Kuźnie finansistów, czyli najlepsze uczelnie ekonomiczne

Jeśli dopiero stoicie przed wyborem szkoły wyższej, poniższy ranking może być małą podpowiedzią, którą uczelnię warto wziąć pod uwagę.

więcej

PMChallenge - podejmij wyzwanie i weź udział w konkursie!

Już 9 kwietnia studenci szkół wyższych z całej Polski będą mieli kolejną okazję do wzięcia udziału w konkursie PROJECT MANAGEMENT CHALLENGE, który po raz siódmy organizowany jest przez Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród studentów wiedzy z zakresu zarządzania projektami i ułatwienie im startu w karierze zawodowej. Wydarzenie pomaga również w integrowaniu środowiska przyszłych project managerów.

więcej

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”

27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennik opublikował wywiad z rektorem SGH prof. Markiem Rockim.

więcej

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics

Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5. Wśród nich znalazły się tytuły wydawane przez SGH: „Gospodarka Narodowa” na drugim miejscu, „Organizacja i Kierowanie” na 16., „E-mentor” na 22., „Studia i Prace Kolegium Zarządzania i Finansów” na 52., na 90. Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych, a „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie” na 94.

więcej

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zdobyła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ).

więcej

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”

Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu. Kapituła oceniła 36 studiów MBA.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448