Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Trzecie zwycięstwo SGH w rankingu „Rzeczpospolitej”

W rankingu najlepszych uczelni i wydziałów ekonomicznych zorganizowanym przez „Rzeczpospolitą” SGH zajęła pierwsze miejsce w grupie uczelni po raz trzeci z rzędu. Kapituła rankingu oceniała szkoły wyższe w czterech kategoriach – jakość nauczania, umiędzynarodowienie, potencjał naukowy oraz kariery absolwentów – na podstawie danych dostarczonych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

więcej

100 lat Legii Akademickiej

6 listopada, w setną rocznicę pierwszej zbiórki Legii Akademickiej, przed Collegium Iuridicum UW odbyła się uroczystość upamiętniająca powstanie tej ochotniczej formacji wojskowej, którą w listopadzie 1918 roku założyli studenci czterech warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wyższej Szkoły Handlowej (poprzedniczki SGH). 36 Pułk Piechoty Legii Akademickiej brał udział w walkach o polską niepodległość. W imieniu społeczności akademickiej SGH wieniec pod tablicą upamiętniającą Legionistów złożył rektor prof. Marek Rocki.

więcej

Jesienny numer GAZETY SGH – już dostępny

Zapraszamy do zapoznania się z jesiennym wydaniem „Gazety SGH”, w którym wystąpieniem rektora i relacją z uroczystości zainaugurowaliśmy nasz 113. rok akademicki. Poza tym w numerze oprócz stałych działów, m.in.: relacja z prezentacji Raportu SGH na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy, rozmowa z wiceministrem Piotrem Müllerem i komentarz do tegorocznej ekonomicznej nagrody Nobla. A w dziale historia artykuły szczególnie istotne dla rocznicy 100-lecia niepodległości: o gospodarce II Rzeczypospolitej i polityce monetarnej Eugeniusza Kwiatkowskiego, a także o studentach i absolwentach SGH w Legionach Polskich.

więcej

Nauczyciel na medal – nominowani wykładowcy z SGH

Prof. Krzysztof Kozłowski, dr Małgorzata Mierzejewska i prof. Waldemar Rogowski otrzymali nominacje do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli akademickich w Warszawie w plebiscycie „Nauczyciel na medal” dziennika Polska The Times. Nominacje zostały zgłoszone przez warszawskich studentów i są dowodem wielkiego uznania i sympatii.

więcej

Wyróżnienie „HR Excellence in Research” dla SGH

28 września Komisja Europejska przyznała naszej uczelni wyróżnienie „HR Excellence in Research”, nadawane instytucjom, które wdrażają „Strategię na rzecz zwiększania atrakcyjności warunków pracy i rozwoju kariery pracowników naukowych” (The Human Resourses Strategy for Researchers – HRS4R), przestrzegając zasad i wytycznych zawartych w Europejskiej Karcie Naukowca oraz w Kodeksie Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

więcej

Dr J. Bełdowski: Spadek Polski w ważnym rankingu biznesowym

Polska spadła o sześć pozycji w nowym rankingu Doing Business. - To nie tragedia, ale tracimy dystans do najlepszych - ocenił w programie EKG dr Jarosław Bełdowski z SGH.

więcej

Dr A. Bartoszewicz: Co dalej z Unią Europejską

Co dalej z Unią Europejską

więcej

Prof. Z. Krysiak: Kongres 590

Kondycja polskiej gospodarki i rola Kongresu 590

więcej

Prof. W. Rogowski: Tani kredyt to wyższy popyt

Mimo wzrostu cen mieszkań akcja kredytowa rośnie Zwiększa się nie tylko liczba, ale i wartość kredytów mieszkaniowych zaciąganych przez Polaków. – Akcja kredytowa w stosunku do rynku mieszkaniowego wykazuje wyraźną tendencję wzrostową – potwierdził profesor Waldemar Rogowski ze Szkoły Głównej Handlowej i Biura Informacji Kredytowej w rozmowie z reporterem Naczelnej Redakcji Gospodarczej.

więcej

Dr A. Zawistowski: Gospodarcza duma XX-lecia międzywojennego

- Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości jednym z pierwszych wyzwań było połączenie trzech zupełnie różnych systemów kolejowych w jeden - mówi dr Andrzej Zawistowski ze Szkoły Głównej Handlowej.

więcej

SGH to najlepsza w Polsce uczelnia ekonomiczna

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to najlepsza w Polsce uczelnia ekonomiczna. Najlepszy w kraju wydział ekonomiczny to Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Takie są wyniki III rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”.

więcej

Ranking uczelni

Prof. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zwycięzcy rankingu uczelni ekonomicznych, twierdzi, że program studiów powinien być w dobrych proporcjach połączeniem trzech elementów: solidnych postaw, w tym mikro- i makroekonomii, matematyki, dużego komponentu zajęć prowadzonych przez praktyków życia gospodarczego oraz kształtowania odpowiednich postaw, w tym przedsiębiorczości.

więcej

SGH po raz trzeci króluje na podium

Szkoła Główna Handlowa uzyskała najlepsze wyniki w trzech na cztery kategorie naszego zestawienia.

więcej

Recepta na sukces absolwenta studiów ekonomicznych

Prof. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zwycięzcy rankingu uczelni ekonomicznych, podkreślał, że program studiów powinien być w dobrych proporcjach połączeniem trzech elementów; solidnych podstaw, w tym mikro- i makroekonomii,matematyki, dużego komponentu zajęć prowadzonych przez praktyków życia gospodarczego oraz kształtowania odpowiednich postaw, w tym przedsiębiorczości.

więcej

SGH po raz trzeci króluje na podium

SGH zdecydowanie wyprzedziła pozostałe uczelnie ekonomiczne w rankingu. Ma ponad 23-punktową przewagę nad Akademią Leona Koźmińskiego, jedyną uczelnią niepubliczną w naszym zestawieniu, która ponownie zajęła drugie miejsce na podium. Ponad 32 punkty dzielą też lidera od Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który po raz kolejny utrzymał trzecią pozycję.

więcej

Trzecie zwycięstwo SGH w rankingu „Rzeczpospolitej”

W rankingu najlepszych uczelni i wydziałów ekonomicznych zorganizowanym przez „Rzeczpospolitą” SGH zajęła pierwsze miejsce w grupie uczelni po raz trzeci z rzędu. Kapituła rankingu oceniała szkoły wyższe w czterech kategoriach – jakość nauczania, umiędzynarodowienie, potencjał naukowy oraz kariery absolwentów – na podstawie danych dostarczonych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

więcej

Perspektywy: SGH ponownie z najlepszymi wynikami

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny z rzędu zajęła wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. SGH ponownie jest najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce (z wynikiem ogólnym 58.6). Bez zmian również w ogólnym rankingu uczelni: ponownie uplasowaliśmy się na 12. miejscu. Ranking uczelni akademickich przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” pod nadzorem kapituły, której przewodniczy prof. Michał Kleiber.

więcej

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”

27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennik opublikował wywiad z rektorem SGH prof. Markiem Rockim.

więcej

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

więcej

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics

Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5. Wśród nich znalazły się tytuły wydawane przez SGH: „Gospodarka Narodowa” na drugim miejscu, „Organizacja i Kierowanie” na 16., „E-mentor” na 22., „Studia i Prace Kolegium Zarządzania i Finansów” na 52., na 90. Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych, a „Kwartalnik Nauk o Przedsiębiorstwie” na 94.

więcej

 

 Newsletter SGH

 
 
 

 Multimedia

 
 

 Logotypy

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Dział Promocji i Rekrutacji SGH pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Kontakt z ekspertem

 
Kontakt z ekspertem SGH przez Dział Promocji i Rekrutacji:
media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34 
       +48 22 564 99 47
 

 Rzecznik prasowy

 
dr_piotr_karwowski.jpg

dr Piotr Karwowski


rzecznik@sgh.waw.pl
tel.: +48 691 112 448