Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Gala XIV Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

2019-05-28 dpir kategoria: informacja 

28 maja w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala wręczenia dyplomów laureatom XIV Olimpiady Przedsiębiorczości. Zwyciężczynią tej edycji pod hasłem „Trendy na rynku kapitałowym” jest Agata Książek z Opola. Prezydent wręczył także odznaczenia państwowe za zasługi w działalności na rzecz rozwoju edukacji ekonomicznej – Złoty Krzyż Zasługi otrzymał dr Marcin Dąbrowski, kanclerz SGH, a Srebrny Krzyż Zasługi Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii.
 

Dwadzieścioro sześcioro laureatów wraz z opiekunami i dyrektorami szkół średnich odebrało dyplomy z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, rektora SGH prof. Marka Rockiego i prof. Marii Romanowskiej (przewodniczącej podkomitetu naukowego Olimpiady Przedsiębiorczości).

– Sprawiło mi to dużo radości i satysfakcji. Dowiedziałam się, co chciałabym robić w życiu i za tę możliwość dziękuję – powiedziała pierwsza laureatka Agata Książek.
 
Prezydent Andrzej Duda pochwalił wytrwałość uczestników i pogratulował twórcom olimpiady.
 
– Naszym celem jest promowanie wśród młodzieży wiedzy ekonomicznej dającej podstawy do rozwoju polskiej gospodarki – mówił rektor SGH.
 

Prof. Piotr Wachowiak, przewodniczący Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP i prorektor SGH ds. nauki i zarządzania – tym razem w roli sekretarza podkomitetu naukowego Olimpiady – przedstawił hasło następnej edycji. Będzie to „Zarządzanie różnorodnością w organizacji: kultura, pracownik, struktura”.

Podczas uroczystości dwukrotnie wystąpił Chór SGH.
 
(fot. Kancelaria Prezydenta RP) 
 

Informacja na stronie prezydent.pl

 
 


Archiwum