Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

SGH W RANKINGU „FINANCIAL TIMES” MASTER IN MANAGEMENT 2016

2016-09-12 kategoria: informacja 

master-in-man.png

Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania. Program SGH awansował nieznacznie – z 75. na 73. miejsce. Oferowany w naszej uczelni program CEMS MIM, który w 2015 r. zajął 4. pozycję, w tym roku został wycofany z rankingu. „Financial Times” upublicznił zestawienie w poniedziałek, 12 września.

Wyniki rankingu pokazują, że absolwenci zarządzania w SGH świetnie radzą sobie na rynku pracy. Średnie zarobki ankietowanych absolwentów wyniosły 45374 USD (wzrost z 41104 USD) według parytetu siły nabywczej. 100% ankietowanych znalazło pracę w ciągu trzech miesięcy od zakończenia studiów.

Zarządzanie w SGH jest jedynym bezpłatnym kierunkiem w zestawieniu. Studia zajęły wysoką – czternastą – pozycję w kategorii value for money. To wzrost z pozycji 23. w 2015 r.

W rankingu znalazły się tylko dwie uczelnie z Polski. Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 42. miejsce. Czołówka zestawienia nie zmienia się od lat. Wygrywa szwajcarski University of St Gallen, drugie miejsce zajmuje HEC z Paryża, trzecie – Essec Business School.

Na pozycję w rankingu „Financial Times” Global Masters In Management składają się wyniki z trzech obszarów badania. Pierwszym są ankiety przeprowadzane wśród absolwentów badanego kierunku, w których odpowiadają oni na pytania dotyczące ich kariery zawodowej, wysokości zarobków czy osiągnięć założonych zawodowych celów. Drugim obszarem są pytania o różnorodność szkoły pod względem m.in. odsetka kobiet wśród kadry naukowej, cudzoziemców wśród studentów i wykładowców itp. W trzecim obszarze wzięto tzw. Internacjonalizację, czyli m.in. udział w programach międzynarodowych, czyli mobilność pracowników, a także naukę języków obcych.

Zobacz pełny ranking na stronie „Financial Times”​

Archiwum