Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Spotkanie przedstawicieli SGH i PW z Adamem Struzikiem

2018-06-15 dpir kategoria: informacja 

14 czerwca odbyło się spotkanie przedstawicieli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Warszawskiej z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem. Uczelnie, wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego, tworzą konsorcjum naukowe.

Główny temat spotkania dotyczył projektu na opracowanie najkorzystniejszych narzędzi wspierania harmonijnego rozwoju województwa w celu wzmocnienia rozwoju gospodarczego terenów subregionów Mazowsza oraz zmniejszenia dysproporcji pomiędzy metropolią warszawską a pozostałymi obszarami województwa.

Konsorcjum Mazowsza, SGH i PW zdobyło najwięcej punktów w konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na projekty badawcze w ramach programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków – GOSPOSTRATEG” w kategorii „pułapka średniego dochodu i przeciętnego produktu”.
Pracami konsorcjum od strony naukowej kieruje prof. Mariusz-Jan Radło z SGH, natomiast ze strony PW w projekcie biorą udział pracownicy Działu Badań i Analiz w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem technologii pod kierownictwem Katarzyny Modrzejewskiej. 
Prof. Jan-Mariusz Radło jest kierownikiem Zakładu Globalnych Współzależności Gospodarczych w Instytucie Gospodarki Światowej Kolegium Gospodarki Światowej SGH. 

Więcej informacji na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego

Archiwum