Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Kolegia SGH wśród wizytówek polskiej nauki

2013-10-01 pl kategoria: informacja 

​[Poniedziałek 30 września 2013] Składający się z naukowców Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych przeanalizował i porównał dorobek naukowy wydziałów, instytutów naukowych i badawczych. Ponad 960 jednostek otrzymało odpowiednie kategorie, które są miernikiem ich sukcesów badawczych i wpływają na wysokość przyznawanej dotacji. "Ocena parametryczna jednostek naukowych miała na celu wyłonienie czterech grup w kategorii A+, A, B, C pod względem jakości prowadzenia badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych" – powiedział prof. Maciej Zabel, przewodniczący KEJN.

Po raz pierwszy 37 najlepszych jednostek uzyskało kategorię „A+”. Jak podkreśliła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka, jednostki naukowe z prestiżową kategorią „A+” wraz z Krajowymi Naukowymi Ośrodkami Wiodącymi stanowią elitę i wizytówkę polskiej nauki. Im wyższa kategoria, tym większa dotacja na badania statutowe i możliwości występowania o środki unijne.

W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie kategorię A+ otrzymały Kolegium Analiz Ekonomicznych oraz Kolegium Zarządzania i Finansów. Pozostałe kolegia w SGH - Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne i Kolegium Gospodarki Światowej uzyskały kategorię naukową A.

Wykaz jednostek naukowych i przyznanych im kategorii naukowych

Archiwum