Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

czerwiec 2018

2018-07-02 kategoria: informacja 

Giełda nie tylko dla zaawansowanych inwestorów
alebank.pl, 25.06.2018
Jak zacząć inwestować na giełdzie? Na czym dokładnie polega inwestowanie w spółki? Sporym błędem osób zaczynających przygodę z giełdą jest brak wiedzy dotyczącej jej funkcjonowania. Jednak początkujący inwestor ma wiele możliwości do zdobycia takiej wiedzy, a wśród nich jest udział w praktycznych kursach Szkoły Giełdowej organizowanych przez Fundację GPW.
https://alebank.pl/gielda-nie-tylko-dla-zaawansowanych-inwestorow/

Prof. H. Brdulak: Ranking TSL
gospodarskamorska.pl, 22.06.2018
​Ranking TSL tworzony pod nadzorem merytorycznym prof. dr hab. Haliny Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukazał się już po raz 23. i został opublikowany na łamach Dziennika Gazety Prawnej.
http://www.gospodarkamorska.pl/Porty,Transport/dsv-na-5-miejscu-najwiekszych-firm-logistycznych-w-polsce-.html

Gala XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości
perspektywy.pl, 20.06.2018
19 czerwca w Szkole Głównej Handlowej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości oraz ich opiekunom.
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=4004:gala-xiii-edycji-olimpiady-przedsiebiorczosci&catid=148&Itemid=119

Młodzi mogą więcej
rdc.pl, 20.06.2018
O Enactusie – międzynarodowym programie łączącym studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz ich firmy opowiedzieli Agata Grzenkowicz – członkini projektu Mionsz, Katarzyna Łozińska – vice leaderka Enactusa SGH od 2016 roku i Piotr Pater – lider projektu Mionsz.
http://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-mlodzi-moga-wiecej-47/

Powołanie Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
prezydent.pl, 19.05.2018
​Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. We wtorek Prezydent Andrzej Duda powołał członków Kapituły – wybiorą oni nominowanych do tegorocznej edycji nagrody. Laureatów wskaże następnie Prezydent RP.
http://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza/aktualnosci/art,9,powolanie-kapituly-xvi-edycji-nagrody-gospodarczej-prezydenta-rp.html

AMBA (Association of Masters in Business Administration)
karierawfinansach.pl, 18.06.2018
Akredytację AMBA przyznaje Association of MBAs. AMBA została pryznana 240 szkołom z 70 krajów. W Polsce certyfikat AMBA posiada jedynie 6 uczelni: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Gdańska , Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polish Open University w Warszawie, Akademia Koźmińskiego w Warszawie, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
https://www.karierawfinansach.pl/baza-wiedzy/kwalifikacje-zawodowe/amba-association-of-masters-in-business-administration
Ostatnie dni na decyzję
dziennikzachodni.pl, 14.06.2018
Rekrutacja kandydatów na wyższe uczelnie wchodzi w decydującą fazę. Od wielu lat priorytetowe kryteria wyboru studiów sprowadzają się do perspektyw znalezienie pracy po ich ukończeniu oraz uzyskania wysokiego wynagrodzenia. Oto najświeższe prognozy rynkowe.
http://www.dziennikzachodni.pl/aktualnosci/a/ostatnie-dni-na-decyzje-gdzie-studiowac-aby-miec-pewna-prace-i-najwyzsze-zarobki,13257672

Rozwój Mazowsza w warunkach globalizujących się rynków
mazovia.pl, 14.06.2018
Marszałek Adam Struzik spotkał się z przedstawicielami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Warszawskiej, reprezentującymi uczelnie tworzące wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego konsorcjum naukowe. Ideą jest opracowanie najkorzystniejszych narzędzi wspierania harmonijnego rozwoju województwa w sytuacji jego podziału na dwie jednostki statystyczne NUTS2.
https://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,6578,rozwoj-mazowsza-w-warunkach-globalizujacych-sie-rynkow.html

Magister po SGH dostaje 5,6 tys. zł pensji, a prawnik po Uniwersytecie Jagiellońskim tylko 2,8 tys. zł. Sprawdź, co studiować, by zarabiać
wyborcza.pl, 9.06.2018
Jest prosty przepis, na wyższą pensję tuż po studiach - trzeba się uczyć i jednocześnie pracować. Bo ci, którzy tylko studiują, zarabiają potem o 30 proc. mniej. Tak przynajmniej wynika z monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów.
(…)
O dobrych pensjach mogą mówić magistrzy po warszawskiej Szkole Głównej Handlowej – średnio zarabiali 5,6 tys. zł, czyli 121 proc. średnich zarobków w miejscu zamieszkania.
http://wyborcza.pl/7,75398,23514015,magister-po-sgh-dostaje-5-6-tys-zl-pensji-a-prawnik-po-uniwersytecie.html?disableRedirects=true

Dzień SGH w biłgorajskim ‘ONZ-cie’
radiozamosc.pl, 8.06.2018
Już po raz drugi w I LO im. ONZ w Biłgoraju odbył się (07.06) Dzień SGH, który ma swój początek w patronacie Szkoły Głównej Handlowej, który obejmuje tzw. klasę akademicką SGH.
(…)
Doktorantka Szkoły Głównej Handlowej, Maryna Lasota tłumaczyła, z czym wiąże się patronat SGH w biłgorajskim ONZ-cie.
http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/7008,dzien-sgh-w-bilgorajskim-onz-cie

Wystawa: Plany na przyszłość. Architektura Warszawy
warsawnow.pl, 6.06.2018
Wystawę można oglądać do 20 czerwca 2018 roku (z wyjątkiem 15 i 16 czerwca) w Pawilonie SARP-u  przy ul. Foksal 2. Organizatorem jest mokotowski dom kultury Centrum ŁOWICKA.
Kampus SGH – rozbudowa
http://warsawnow.pl/wystawa-plany-na-przyszlosc-architektura-warszawy-w-projektach/

SGH: studia podyplomowe „Blockchain, inteligentne..."
bs.net.pl, 5.06.2018
​Na SGH ruszyły zapisy na studia podyplomowe pt. „Blockchain, inteligentne kontrakty oraz waluty cyfrowe”
https://bs.net.pl/sgh-studia-podyplomoweblockchain-inteligentne-kontrakty-oraz-waluty-cyfrowe/

Archiwum