Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

​Dr Bernardelli wygrał Bieg Konstytucji

2014-05-05 pl kategoria: informacja

​Tegoroczny XXIV Bieg Konstytucji w Warszawie odbywał się w trudnych warunkach pogodowych – przy ulewnym deszczu. Na trasie liczącej 5 km Michał Bernardelli był najlepszy w klasyfikacji mężczyzn. Zwyciężył z czasem 15 minut i 14 sekund i o całą minutę wyprzedził drugiego na mecie biegacza. Praktycznie od startu do mety był na czele, pokonując trasę prawie samotnie.

W kwietniu dr Bernardelli wygrał charytatywny Bieg SGH na dystansie 4 km. Odnosi też sukcesy w biegach przełajowych. Z ostatnich Akademickich Mistrzostw Polski przywiózł brązowy medal za trzecie miejsce w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych. Brąz zdobył także w rywalizacji drużynowej. Stanął na najwyższym podium Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w kwietniu w biegach przełajowych na 3000 m. Nie miał konkurencji podczas biegów na Varsoviadzie w listopadzie 2013 r.

Dr Michał Bernardelli jest adiunktem w Zakładzie Metod Probabilistycznych w Instytucie Ekonometrii (Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH). Jest przewodniczącym Klubu Uczelnianego AZS SGH.