Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

lipiec 2018

2018-07-07 kategoria: informacja 

​Eurocash uruchamia kolejną edycję studiów podyplomowych na SGH
employerbranding.pl, 31.07.2018
75 uczestników, 166 godzin zajęć w ramach 10 zjazdów: tak w liczbach wyglądała pierwsza edycja studiów „Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu detalicznym” oraz „Akademia zarządzania przedsiębiorstwem w handlu detalicznym”. Grupa Eurocash razem ze Szkołą Główną Handlową kontynuuje inicjatywę, uruchamiając kolejną edycję studiów w roku akademickim 2018/2019.
http://employerbranding.pl/eurocash-uruchamia-kolejna-edycje-studiow-podyplomowych-na-sgh/

Konkurencja łamie monopol
dziennikzwiazkowy.com, 30.07.2018
O współpracy pomiędzy Szkołą Główną Handlową a chicagowskimi uniwersytetami, kartelizacji i monopolach, szansach na światowy krach gospodarczy oraz korzyściach płynących z protekcjonizmu, z prof. Jackiem Prokopem rozmawia Grzegorz Dziedzic.
(…)
– Najdłużej współpracującym ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie partnerem w Chicago jest Northeastern Illinois University. Moim celem było odwiedzenie tej uczelni i podjęcie rozmów na temat poszerzenia współpracy, która już teraz jest bardzo dobra. Pojawiają się nowe możliwości dotyczące współpracy dydaktycznej i naukowej. Rozmawiałem o nich z nową prezydent Uniwersytetu Northeastern Illinois. Z Uniwersytetem mamy program wymiany studenckiej. Studenci z Chicago mogą wyjechać na jakiś czas do Polski i studiować na SGH. Podpisaliśmy także podobną umowę z chicagowskim Uniwersytetem Loyola i na naszej uczelni gościmy też studentów tego uniwersytetu. Z kolei studenci SGH regularnie przyjeżdżają studiować, przez jeden lub dwa semestry, na chicagowskich uniwersytetach. Wracają ze Stanów z jak najlepszymi wrażeniami.
http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/konkurencja-lamie-monopol/

ABSL z SGH będą kształcić dla biznesu
propertynews.pl, 12.07.2018
ABSL będzie wspierać w kształceniu studentów na SGH. Związek został partnerem nowego kierunku studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – „Nowoczesne usługi biznesowe”. To program rozwoju zawodowego, który uwzględnia specyfikę pracy w centrach usług wspólnych (SSC), centrach outsourcingu procesów biznesowych (BPO) oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych (R&D).
http://www.propertynews.pl/biura/absl-z-sgh-beda-ksztalcic-dla-biznesu,65569.html

Wspólna przestrzeń do pracy. Coworking w ofercie banków
dziennikbs.pl, 12.07.2018
Wiele osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub małych firm – mikroprzedsiębiorstw i start-upów, freelancerów i ludzi pracujących zdalnie, którzy z różnych względów nie chcą wynajmować własnego biura albo prowadzić działalności w swoim domu lub mieszkaniu, korzysta z coworkingu, czyli ze wspólnej przestrzeni do pracy.
(…)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie stworzyła „317G Coworking” jako miejsce dla swoich studentów i absolwentów oraz studentów innych uczelni, w którym coworking łączy się z powstawaniem start-upów pod okiem ekspertów konsultujących wszystkie aspekty pomysłów na własne przedsiębiorstwo. Projekt sfinansował Bank Millennium.
https://dziennikbs.pl/2018/07/wspolna-przestrzen-do-pracy-coworking-w-ofercie-bankow/

Studenci z SGH reprezentują Polskę w konkursie Enactus w USA!
nauka.gov.pl, 12.07.2018
Enactus to inicjatywa łącząca liderów biznesu i środowisko akademickie, w ramach której studenci wspierani przez przedsiębiorców i uczelnie tworzą projekty i start-up’y na rzecz społeczności lokalnych. W tegorocznej edycji zwyciężył projekt ośmioosobowej grupy studentów SGH, który będą reprezentować Polskę w finale konkursu w Stanach Zjednoczonych.
https://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/studenci-z-sgh-reprezentuja-polske-w-konkursie-enactus-w-usa.html

Konkurs IAB Polska i SGH na najlepszą pracę dyplomową
perspektywy.pl, 6.07.2018
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa zapraszają do udziału w szóstej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Nagrodami w DIMAQ UNI są studia podyplomowe na SGH, udział w Akademii DIMAQ oraz płatne praktyki zawodowe.
(…)
Konkurs jest efektem szeroko zakrojonych działań edukacyjnych, jakie IAB Polska prowadzi już od lat. Jedną z inicjatyw związku jest tworzenie innowacyjnych programów studiów spełniających wymagania programu DIMAQ - oficjalnego programu certyfikacji kompetencji digital marketingu, prowadzonego przez IAB Polska.
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=4025:konkurs-na-najlepsza-prace-dyplomowa&catid=22&Itemid=119

Archiwum